fot. Deceuninck - Quick Step

Organizatorzy najważniejszego sprawdzianu przed wyścigiem Ronde van Vlaanderen ujawnili wygląd trasy belgijskiego semiklasyka.

63 edycja wyścigu znanego wcześniej jako E3 Harelbeke odbędzie się 27 marca. Kolarze będą mieć do pokonania 203 kilometry, na co złoży się 16 hellingen, czyli brukowanych, flandryjskich wzniesień. W porównaniu z tegoroczną edycją, w której zwycięstwo odniósł Zdenek Stybar (Deceuninck Quick-Step) dodano jeden podjazd Kanarieberg (544 m, średnie nachylenie 7,7%, max. 14%).

Tradycyjnie najważniejsze momenty wyścigu powinny dokonać się na dwóch słynnych wzniesieniach doskonale znanych z „Flandryjskiej Piękności”. Mowa tu o Paterbergu i Oude Kwaremoncie. Po nich zostanie zawodnikom do pokonania niespełna 40 kilometrów na, które złożą się jeszcze dwa podjazdy, takie jak Karnemelkbeekstraat oraz Tiegemberg. Ze szczytu ostatniego brukowanego odcinka kolarzom zostanie do pokonania do mety 18 płaskich kilometrów.

Poprzedni artykułOrganizatorzy Giro d’Italia bardziej zadbają o bezpieczeństwo zawodników
Następny artykułBahrain – McLaren zalega z wypłatami?
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments