fot. Vuelta Ciclista a Andalucia

Zwycięzca z 2019 roku Jakob Fuglsang (Astana) został ogłoszony przez organizatorów wyścigu Vuelta a Andalucia jako pierwsza gwiazda przyszłorocznej edycji, co oznacza, że Duńczyk będzie bronił tytułu. 

Organizatorzy Wyścigu dookoła Andaluzji mogą pochwalić się tym, że występ w ich „etapówce” zapoczątkował dla Fuglsanga najlepszy sezon w karierze, ze zwycięstwami w Liege-Bastogne-Lige, Criterium du Dauphine, etapowym łupem w Tirreno-Adriatico oraz w hiszpańskiej Vuelcie.

– Dla nas obecność Jakoba Fuglsanga jest wspaniałą wiadomością, ponieważ jest to kolarz posiadający imponujący dorobek i jest zarazem ostatnim zwycięzcą wyścigu w Andaluzji

– powiedział hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE Joaquin Cuevas, który zdradził również, że wraz z kolegami pracuje nad ściągnięciem najlepszych kolarzy na świecie.

– Jakob Fuglsang jest pierwszym z wyjątkowych kolarzy, którzy będą ścigać się na naszych pięciu etapach

– dodał.

66. edycja Vuelta a Andalucia rozpocznie się 19 lutego w Alhaurin de la Torre i zakończy 23 lutego w Mijas, w prowincji Málaga. Królewski etap zostanie rozegrany 21 lutego na trasie z Jaén do Ubedy. W najbliższych tygodniach organizatorzy ujawnią całą trasę, ale już zapowiadają ją jako spektakularną.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments