fot. Memoriał Królaka

Znamy kolejnych kolarzy dołączających do nowo powstałej grupy kolarskiej – Mazowsze Serce Polski, tworzonej przez Dariusza Banaszka. Jego dwa synowie Adrian i Norbert zasilą szeregi drużyny z Mazowsza.

Przypomnijmy, że w poniedziałek podpisany został list intencyjny pomiędzy marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem i Dariuszem Banaszkiem. W tym dniu ogłoszono też nazwę drużyny.

Starszy z synów byłego prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Adrian, w tym sezonie reprezentował biało-zielone barwy Voster ATS Team. Jego tegoroczny najlepszy wynik to czwarte miejsce podczas pierwszego etapu Wyścigu Mjr. Hubala – Sante Tour.

Z kolei Norbert w tym roku ścigał się w zespole Hurom BDC Development. Najbardziej solidny występ w tym roku odnotował podczas Wyścigu Dookoła Mazowsza, gdzie na trzecim etapie był trzeci, a w klasyfikacji generalnej całego wyścigu ósmy. Na najniższym stopniu podium uplasował się także podczas Pucharu MON.

Adrian i Norbert to odpowiednio siódmy i ósmy kolarz drużyny Mazowsze Serce Polski. Wcześniej umowy podpisali: Adrian Kurek, Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz, Tobiasz Pawlak, Jakub Kaczmarek i Michał Podlaski.

Grupa ma liczyć dwunastu zawodników.