W sezonie 2020 na polskie szosy wyjedzie nowa, polska grupa zawodowa. Dziś poznaliśmy jej nazwę – Mazowsze Serce Polski.

Grupa założona przez Dariusza Banaszka, byłego Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, zarejestrowana będzie w Warszawie. Jej Partnerem tytularnym będzie centralny region Polski – Mazowsze.

O tym, że grupa powstanie mówiło się od wielu tygodni, każdego dnia wiemy coraz więcej. Dziś list intencyjny dotyczący powstania grupy podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Dariusz Banaszek. W sierpniu tego roku Mazowsze sponsorowało pierwszą edycję wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920.

Pomysłodawca, założyciel i dyrektor sportowy Dariusz Banaszek nie kryje zadowolenia z pozyskania takiego partnera.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że region w którym się urodziłem, wychowałem i w którym do dziś mieszkam postanowił zainwestować w naszą piękną dyscyplinę jaką jest kolarstwo. Bardzo dziękuję marszałkowi Adamowi Struzikowi, za zaufanie jakim obdarzył nasz projekt. Obiecuję, że będziemy godnie reprezentowali Mazowsze na polskich i zagranicznych szosach.”

Póki co, oficjalnie znamy nazwiska sześciu kolarzy którzy będą walczyli w barwach mazowieckiej grupy, są to: Adrian Kurek, Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz, Tobiasz Pawlak, Jakub Kaczmarek i Michał Podlaski.

Zespół będzie liczył 12 zawodników, trzech dyrektorów sportowych, trzech mechaników oraz trzech masażystów. Dodatkowo do grupy zatrudnieni zostaną kierowca autobusu i lekarz.