fot. Tour de l'Avenir

Kolejny młody kolarz dołącza do drużyny prowadzonej przez Dave’a Brailsforda. Jest nim Brytyjczyk Ethan Hayter.

21-latek przechodzi na zawodowstwo podpisując trzyletni kontrakt. W 2018 roku współpracował z ekipą Sky, gdy występował w jej barwach podczas jesiennych włoskich klasyków jako stażysta. Hayter jest jednym z kolarzy, którzy łączą starty w kolarstwie torowym z jazdą na szosie. Jego największym sukcesem jest Mistrzostwo Świata w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Ponadto wygrał on w tym roku klasyfikację punktową i dwa etapy wyścigu Baby Giro oraz trzeci etap Tour de l’Avenir. Brytyjczyk dał się poznać, również polskim kibicom. Na początku czerwca bieżącego roku brał udział w Orlen Nations Grand Prix w Bukowinie Tatrzańskiej. Na drugim kończącym etapie był drugi, kończąc finalnie wyścig na ósmej lokacie w klasyfikacji generalnej. O nowym etapie swojej kariery sam zainteresowany opowiedział w oficjalnym komunikacie prasowym zespołu.

Team Ineos to najlepsze miejsce, abym rozpoczął swoją profesjonalna karierę oraz najlepsze środowisko, które przygotuje mnie do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ten zespół ma wielu kolarzy, od których będę mógł czerpać inspirację. Jest tu też parę utalentowanych zawodników, którzy pokazali swoją wartość w tym sezonie. Tak jak Egan Bernal, Pavel Sivakov oraz Tao Geoghegan Hart otrzymali swoje szanse w Wielkich Tourach. tak i inni młodzi kolarze, tacy jak Chris Lawless, z którym ścigałem się nie tak dawno w U23. Wygrał on Tour de Yorkshire, więc zespół daje wiele różnych dróg i możliwości, które można wybrać

– mówił

Ethan Hayter jest wszechstronnym kolarzem. Dobrze radzi sobie, zarówno w górach, jak i w sprintach. Sam zawodnik nie wie jeszcze w jakiej profesji chciałby się specjalizować.

Na Baby Giro zająłem szóste miejsce na jednym z górskich etapów, więc byłem w czołówce i na etapach sprinterskich i górskich. Będę musiał odkryć jaki typ wyścigów mi najbardziej pasuje. Jednak nadal mam przed sobą długą drogę do przebycia.”
zakończył 21-latek. 

Jest to już trzeci młody zawodnik i czwarty dotychczasowy transfer brytyjskiej ekipy. Oprócz potwierdzonego znacznie wcześniej pozyskania Richarda Carapaza w ostatnich dniach ogłoszono podpisanie kontraktów z 18-letnim Hiszpanem Carlosem Rodriguezem oraz 23-letnim Kolumbijczykiem Brandonem Riverą. Czas pokaże czy Ci kolarze nawiążą do świetnych wyników Egana Bernala i Pavla Sivakova, którzy w tym roku swoimi sukcesami udowodnili, że wiek to tylko liczba.