31-letni zawodnik po dwóch latach spędzonych we wrocławskiej drużynie zdecydował się przedłużyć swój kontrakt o rok.

Popularny „Patera”, którego największym sukcesem w karierze jest zwycięstwo na pierwszym etapie Volta Ciclista a Catalunya w 2015 roku, ma za sobą słodko-gorzki sezon. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kolarz pochodzący z Jarocina odniósł sześć zwycięstw. Wygrał dwa etapy i cały Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala – Sante Tour, a także rozgrywany w Austrii klasyk – Raiffeisen Grand Prix.

Triumfował również na dwóch odcinkach CCC Tour – Grody Piastowskie, który ukończył na drugim miejscu w „generalce”. Jednak za nieudany trzeba uznać w jego wykonaniu Tour de Pologne, gdzie występował w barwach Reprezentacji Polski. Jak sam zainteresowany przyznał w swoich mediach społecznościowych po zakończeniu ścigania nie udało mu się wstrzelić z formą na nasz narodowy wyścig.

Maciej Paterski jest na ten moment jedynym ogłoszonym kolarzem, który będzie się ścigać w zespole, którym kieruje Wiesław Ciasnocha. Bazując na informacjach z oficjalnej strony zespołu Wibatech Merx Wrocław w najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych informacji na temat wyglądu składu w sezonie 2020.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments