Tanaka Sonoko / Israel Cycling Academy

Ekipa Israel Cycling Academy z pełną parą przygotowuje się do sezonu 2020. Nowy zespół World Tour poinformował dzisiaj, iż jego zawodnicy przesiądą się na rowery Factor.

Od kiedy wiadome już jest, że zespół Israel Cycling Academy będzie częścią cyklu World Tour w sezonie 2020, włodarze zespołu robią wszystko, by stosunkowo silny skład miał jak najlepsze możliwości do osiągania znakomitych wyników. Między innymi dlatego zespół z bliskiego wschodu postanowił zmienić dostawcę sprzętu. Włoskie De Rosy pójdą więc w odstawkę, a Dan Martin i spółka będą mogli korzystać z ram marki Factor.

Jak wiadomo, do tej pory brytyjska firma była już obecna w cyklu World Tour. Kilka sezonów temu z rowerów Factora korzystali kolarze AG2R La Mondiale, wśród których są tacy zawodnicy jak Romain Bardet czy Pierre Latour.

Nasz powrót do cyklu World Tour rozpoczął piękny okres w historii naszej firmy, a partnerstwo z Israel Cycling Academy jest kolejnym krokiem ku światowej czołówce wśród producentów rowerów. Obie strony umowy dzielą się swoimi ambicjami, a my możemy zapewnić, że nasz sprzęt spełni wszystkie wymagania kolarzy

– powiedział Rob Gitelis, właściciel marki Factor.

Na ten moment nie wiadomo, czy marka De Rosa pojawi się choćby w jednym z zespołów drugiej dywizji. Niewykluczone, że włoskie rowery widoczne będą jedynie na lokalnych imprezach.

Poprzedni artykułHammer Limburg 2020 odwołane
Następny artykułZakharov zostaje w Astanie
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments