fot. Marek Bala / naszosie.pl

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Grupy CCC w Polkowicach podsumowano tegoroczne partnerstwo “CCC TEAM FOR UNICEF”. Na mocy obecnego 3-letniego porozumienia CCC przekazuje UNICEF środki finansowe, dzięki którym dzieci na całym świecie mogą wykorzystywać swój potencjał, m.in. poprzez edukację i inne kompleksowe programy wsparcia. Dodatkowo, na realizowane przez UNICEF programy pomocowe dla dzieci, Grupa CCC przekazała 1 360 000 złotych uzyskanych dzięki zawodnikom CCC Team – każdy kilometr przejechany przez kolarzy podczas treningów oraz startów w wyścigach cyklu WorldTour został policzony i zamieniony na 1 dolara amerykańskiego. Grupa CCC to pierwsza polska firma będąca globalnym partnerem UNICEF.

Od marcowych startów w Strade Bianchi, do ostatnich etapów WorldTour w Chinach, zawodnicy CCC Team na każdym treningu i w każdym wyścigu zliczali „błękitne kilometry”, które przeliczaliśmy w stosunku: jeden dolar za kilometr. Dzisiaj z radością przekazujemy uzyskaną w ten sposób kwotę na konto UNICEF. Jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób przyczynić się do wsparcia programów pomocowych na rzecz rozwoju potencjału dzieci na całym świecie. Dodatkowo, dzięki zaangażowaniu naszych klientów noszących błękitne bransoletki, do dziś udało się już zapewnić edukację dla 186 000 dzieci w krajach rozwijających się, zbudować 155 tymczasowych szkół i centrów zdrowia oraz dostarczyć ponad 930 zestawów „szkoła w pudełku”

– powiedział Dariusz Miłek, Przewodniczący Rady Nadzorczej CCC S.A.

CCC Team – największy projekt w historii polskiego kolarstwa – powstał na bazie 20 lat doświadczeń Grupy CCC w sponsorowaniu profesjonalnych zespołów. CCC Team to jednak nie tylko pierwsza rodzima grupa startująca w elitarnym cyklu UCI WorldTour, ale także młodzieżowy zespół kontynentalny CCC Development Team oraz team kobiecy CCC Liv. Podczas konferencji poinformowano także, że od sezonu 2020 zawodniczki jeżdżące w „pomarańczowych” barwach CCC Liv startować będą jako zespół z polską licencją. To świetna wiadomość dla kibiców biało-czerwonych i popularyzacji kobiecego kolarstwa w naszym kraju – liderka CCC Liv Marianne Vos zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej tegorocznej edycji cyklu WorldTour, a od nowego sezonu w zespole znajdą się aż cztery polskie zawodniczki (Marta Lach, Aurela Nerlo, Marta Jaskulska i Agnieszka Skalniak).

Działania z zakresu zrównoważonego rozwoju i dobrze uzasadnionego biznesowo sponsoringu są elementem strategii firmy. Połączyliśmy nasz flagowy projekt sportowy ze społecznym, ponieważ wierzymy, że poprzez tego rodzaju synergie możemy uzyskiwać korzyści na każdej  płaszczyźnie – biznesowej, pracowniczej, wizerunkowej oraz pomocowej. Kolarstwo jest sportem globalnym, wraz z nim globalnie dociera także pozytywny przekaz marketingowy. Jesteśmy firmą obecną w 29 krajach i wszędzie tam transmitowane są wyścigi kolarskie, a na kluczowych dla nas rynkach, jak Niemcy, Szwajcaria, Austria, Czechy, Węgry i oczywiście Polska, organizowane są wyścigi prestiżowego cyklu WorldTour

– powiedział Prezes Zarządu CCC S.A. Marcin Czyczerski.

UNICEF w krajach rozwijających się realizuje m.in. programy pomocowe dla edukacji poprzez sport. Edukacja i aktywność sportowa są dla dzieci niezwykle ważne – nierzadko mogą zupełnie odmienić ich los. Dzięki partnerstwu z Grupą CCC pomagamy tysiącom dzieci na całym świecie, aby miały szansę na bezpieczne i zdrowe dzieciństwo oraz lepszą przyszłość

– powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Dzięki świadomości celów partnerstwa z UNICEF wiemy, jak ważny jest każdy kilometr przejechany także na treningach i jest to dla nas dodatkowa motywacja do ciężkiej pracy. Współpraca Grupy CCC z UNICEF pomaga również w integracji kolarzy, co bardzo mnie cieszy. Ten sezon przyniósł mi zwycięstwo w klasyfikacji UCI WorldTour w kategorii wyścigów jednodniowych, ale to nie zaspokaja ambicji ani moich, ani szefów CCC Team. W przyszłym roku: „Jedziemy po więcej!”

– dodał aktualny mistrz olimpijski, Greg van Avermaet.

Podczas konferencji największe chyba emocje przeżywał nowy zawodnik CCC Development Team (awansował z CCC Copernicus) Michał Jaskot, który spotkał się „oko w oko” ze swoim sportowym idolem Gregiem van Avermaetem.

Dla mnie to coś niewyobrażalnego. Spotkanie, możliwość zamienienia kilku słów z mistrzem olimpijskim, którego dotąd oglądałem tylko w telewizji, to jakaś magia! Jak pomyślę, że być może za rok, dwa będę mógł jeździć z Gregiem w CCC Team, to muszę się aż uszczypnąć

– dodał ze śmiechem nastoletni jeszcze Polkowiczanin.

 Ściganie się w WorldTourze to spełnienie moich sportowych marzeń i możliwość zdobycia bezcennych doświadczeń. Pierwszy sezon startów w rywalizacji na najwyższym możliwym poziomie był wielkim wyzwaniem zarówno dla mnie, jak i dla całej grupy. Nie było łatwo, ale uważam, że daliśmy radę. Szczególnym doświadczeniami była dla mnie rywalizacja na finiszu ostatniego etapu Vuelta a Espana, gdzie udało mi się zająć trzecie miejsce. Podium w Madrycie smakowało naprawdę wyjątkowo

– powiedział sprinter CCC Team Szymon Sajnok, który w 2018 roku zdobył też tytuł mistrza świata na torze w konkurencji omnium.