Młody kolarz, który w tym roku miał możliwość trenowania w World Cycling Centre w sezonie 2020 będzie reprezentował GKS Cartusia Kartuzy. Do ekipy dołączy także Robert Rzepka.

18- letni Jakub Soszka ostatnie lata spędził w GKK Opty Mazowsze. Z bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza podczas La Coupe du President de la Ville de Grudziądz. Cztery razy znalazł się w TOP 10 etapu i zajął drugie miejsce w klasyfikacji punktowej. Wygrał także koszulkę dla najaktywniejszego kolarza wyścigu.

Kuba miał też okazję trenować World Cycling Centre w Aigle, a zgrupowanie odbyło się na przełomie lipca i sierpnia. Dzisiaj młody Polak opowiedział nam o podpisaniu umowy na kolejny sezon:

Nadszedł czas na opuszczenie barw GKK Opty Mazowsze. Ze względu na brak kategorii orlik, rozmowy z różnymi klubami rozpocząłem już w wakacje. Wszystko się przeciągało, a kluby już powoli zamykały składy. Wybór po długich negocjacjach padł na ,,GKS Cartusia Kartuzy”. To oni zagwarantowali najlepsze warunki do dalszego rozwoju, patrząc na wychowanków klubu (Szymon Sajnok, Paweł Bernas, Kamil Gradek) byłem przekonany, że to będzie dobry wybór. Do drużyny dołączę wraz z nowym rokiem

– powiedział Soszka.

Jestem świadom że czeka mnie ciężkie zadanie, kategoria orlik jest jedną z najtrudniejszych, bo od razu jest się rzucanym na głęboką wodę. Mam nadzieję, że po ciężko przepracowanej zimie odnajdę się w nowej kategorii.
Klub mnie bardzo przekonał tym, że będę mógł łączyć ściganie szosowe z torowym, na czym mi zależy. Cieszę się, że będę miał również okazje ścigać się poza granicami Polski oraz w największych wyścigach w naszym kraju

– dodał.

Natomiast Robert Rzepka w ostatnich latach reprezentował barwy między innymi MGLKS Błękitni Koziegłowy i UKS Sokół Kęty. Zawodnik z rocznika 2001 specjalizuje się przede wszystkim w kolarstwie torowym.

Poprzedni artykułSofie De Vuyst z pozytywnym wynikiem próbki „A”
Następny artykułFilippo Ganna celuje w Igrzyska Olimpijskie w Tokio
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments