fot. GKS Cartusia Kartuzy

Ściganie w nowym roku rozpoczęła kolejna polska grupa kolarska – pochodząca z województwa pomorskiego ekipa GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier. Zespół ten przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii i stanął na starcie Trofeo Guerrita.

Trasa hiszpańskiej jednodniówki liczyła 166km i szczególnie w pierwszej części zawierała sporo podjazdów. W prawie 200-osobowej stawce znalazła się ósemka Polaków – Mateusz Cywiński, Kamil Kudliński, Igor Kujawa, Radosław Lewandowski, Maciej Noceń, Szymon Pomian i Konrad Waliniak z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier oraz Kacper Smreczek z Telcom-On Clima-Osés Const.

Po wynikach można dojść do tego, że podjazdy przyczyniły się do mocnego podzielenia się stawki, a o wygranej zadecydował sprint z 36-osobowego peletonu. W tym zmagania ukończył na 13. miejscu Kacper Smreczek, dla którego to kolejny solidny występ w tym roku. Może ciężko tu mówić o sukcesach, acz taka stabilizacja na pewnym poziomie może z pewnością cieszyć.

Pierwsze koty za płoty – tak z kolei można podsumować występ zawodników GKS Cartuzia w Kartuzach Bike Atelier. Podopieczni Dariusza Maleckiego dopiero szykują formę do sezonu, a rozpędzony hiszpański peleton okazał się tym razem być zbyt wymagający dla polskich kolarzy. Do inauguracji sezonu w Polsce jest jednak jeszcze ponad miesiąc, zatem czasu na przygotowanie dobrej nogi kolarze Cartusii mają jeszcze sporo.

Wyniki Trofeo Guerrita 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułParyż-Nicea 2023: Kolejność startów drużynowej jazdy na czas
Następny artykułMAT ATOM Deweloper Wrocław i TKK Pacific Nestle Fitness Toruń rozpoczynają zmagania w Trofeo Ponente in Rosa
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments