fot. B&B Hotels Vital Concept

B&B Hotels – Vital Concept znów się wzmacnia. Tym razem do francuskiej ekipy dołącza Sebastian Schönberger.

Ostatnie dwa lata Austriak spędził w Neri Sottoli, gdzie spotkał m.in Jakuba Mareczkę. Jednak znacznie więcej czasu spędził jeżdżąc u boku innego znanego zawodnika – Giovanniego Viscontiego, który przyszedł do włoskiego zespołu na początku tego roku, po wielu sezonach spędzonych w World Tourze.

Zadaniem Schönbergera było wspieranie Włocha na podjazdach. Z tego powodu nie miał zbyt wielu okazji, by pojeździć na własny rachunek, ale za to może wpisać sobie w CV udział w takich wyścigach jak Mediolan – San Remo, Il Lombardia czy Tirreno-Adriatico. W kolejnym sezonie prawdopodobnie będzie pełnił podobną rolę, tyle że już w innym zespole.

W Neri Sottoli odkryłem, jak to jest pracować dla jednego lidera. Natomiast podczas włoskich klasyków rozgrywanych pod koniec tego sezonu widziałem, że Vital Concept starał się jechać z przodu, by umożliwić Pierre’owi Rollandowi uzyskanie jak najlepszego rezultatu. Przez ostatnie dwa sezony robiłem to samo, by pomóc Giovanniemu Viscontiemu na podjazdach. Dobrze nam się razem pracowało i mam nadzieję, że podobnie będzie wyglądała moja relacja z Pierrem. Wierzę, że współpraca z nowym zespołem będzie dla mnie bardzo rozwijająca. Naprawdę już nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody

– mówił oficjalnej stronie swojego nowego zespołu.

25-latek jest szóstym transferem ekipy Jerome’a Pineau. Wcześniej dołączyli do niej Jens Debusschere, Tom Jelte Slagter, Frederick Backaert, Ciril Barthe i Luca Mozzato.