Fot. Lang Team / Szymon Gruchalski

Paweł Franczak i Mateusz Grabis zdecydowali się przedłużyć swoje kontrakty na sezon 2020 z drużyną Voster ATS Team, prowadzoną przez Mariusza Witeckiego. 

28-letni Franczak rok temu zamienił ekipę CCC Sprandi Polkowice na drużynę Voster. Dzięki temu popularny „Franek” świetnie prezentował się w 2019 roku. Odniósł sześć zwycięstw, na co złożyły się: wygrana „etapówka” Belgrade Banjaluka (2.1), Grand Prix Węgier, klasyfikacja generalna Visegrad 4 Bicycle Race i dwie wiktorie etapowe w Bałtyk-Karkonosze Tour. Na inaugurację sezonu jeden z najlepszych sprinterów w naszym kraju wygrał jeszcze kryterium w Dzierżonowie. Poza tym po raz kolejny brał udział w Tour de Pologne w barwach reprezentacji Polski. Na pierwszym etapie w Krakowie finiszował ósmy. Widać, że Paweł Franczak odżył w barwach Voster ATS Team, więc nie dziwi decyzja o prolongacie kontraktu.

Kolejnym zawodnikiem, z którym przedłużono umowę jest 25-letni Mateusz Grabis. Będzie to już jego czwarty sezon spędzony w tej ekipie. Grabis jest lojalnym pomocnikiem i walecznym uciekinierem, który potrafi pojechać na własne konto. W tym roku był drugi w Wyścigu o Koronę Kocich Gór, a w zeszłym sezonie wygrał Memoriał Henryka Łasaka.

Voster ATS Team ma w tym momencie podpisane kontrakty z trzema kolarzami. Oprócz Franczaka i Grabisa, umowę przedłużył jeszcze Adam Stachowiak. W kolejnych dniach powinniśmy się spodziewać kolejnych informacji na temat wyglądu przyszłorocznego składu tej ekipy.