fot. Human Powered Health

Amerykański zespół Human Powered Health teoretycznie już dawno zamknął swój męski skład na sezon 2023. Później pojawiły się jednak plotki o pozyskaniu dodatkowego budżetu na Marka Cavendisha, a gdy ten temat upadł pozyskano ostatecznie kogoś innego. Ostatnim nabytkiem okazał się być Sebastian Schönberger.

28-letni Austriak, podobnie jak sprinter z Wyspy Man, miał duże problemy ze znalezieniem pracodawcy po upadku B&B Hotels – KTM. Sebastian Schönberger spędził w francuskim zespole ostatnie 3 sezony i miał w nim pozostać na dłużej, zatem na początku grudnia nagle znalazł się na lodzie. Pomocną dłoń wyciągnięto do niego z Human Powered Health.

Naprawdę cieszę się, że jestem w zespole, ponieważ było to stresujące kilka miesięcy. Jestem naprawdę podekscytowany tą nową przygodą. Po raz pierwszy mam zespół, gdzie mogę mówić po angielsku, ponadto bardzo podoba mi się strategia zespołu, więc mam nadzieję, że moje doświadczenie będzie istotne

— opowiedział po transferze Sebastian Schönberger.

Nowy kolega klubowy Stanisława Aniołkowskiego i Alana Banaszka to zawodnik specjalizujący się w uciekaniu, zwłaszcza w trudniejszym terenie. W swojej karierze był m.in. 28. w trudnych Mistrzostwach Świata w Leuven i 33. w klasyfikacji generalnej Tour de France 2022, a najbliżej sukcesów był w mniejszych imprezach – np. zajmował 3. lokatę w Tour de Vendée 2021.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments