fot. Lotto-Soudal

Kolarz Lotto-Soudal Roger Kluge przeszedł w październiku operację serca, którą polecił mu lekarz drużyny dr Jens De Decker. Okazuje się bowiem, że w przeszłości kolarz przeszedł lekki wylew i zabieg przeprowadzono, by zminimalizować ryzyko kolejnego.

Wiosną 2018 roku Roger Kluge (wówczas kolarz australijskiego zespołu Mitchelton-Scott) doznał lekkiego wylewu podczas, gdy opiekował się swoją córką.

– Poszedłem wyczyścić mojej córce nos i zaczęła opadać mi lewa ręka. Trwało to około 30 sekund, a ja nie mogłem jej podnieść. Przestraszyłem się

– zdradził Kluge.

Zapobiegawczo założono mu na trzy dni stymulator pracy serca oraz zrobiono badania krwi. Okazało się, że Niemiec cierpi na tzw. przetrwały otwór owalny – to jest otwór pomiędzy przedsionkami serca, który powoduje ryzyko wylewów. Na początku października w Antwerpii kolarz poddał się operacji, aby ustrzec się przed takimi sytuacjami jak ta z poprzedniego sezonu.

Roger Kluge jest kolarzem szosowym oraz torowym. Podczas mistrzostw świata w Pruszkowie w parze z Theo Reinhardtem zdobył tęczową koszulkę w madisonie. Zaplanowana na październik operacja spowodowała, że musiał wcześniej zakończyć sezon szosowy, a także nie mógł wystartować w ME oraz w sześciodniówce w Londynie. Wrócił już jednak do rywalizacji i obecnie można go oglądać w Ghent Six Day.

Poprzedni artykułMathieu Van der Poel nie będzie bronił tytułu w Amstel Gold Race. Dlaczego?
Następny artykułPogrzeb Raymonda Poulidora odbędzie się we wtorek
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments