Foto: Critérium du Dauphiné

Jak podaje szef „Watahy” Patrick Lefevere w wywiadzie dla Het Laatste Nieuws Sam Bennett oraz Shane Archbold (obaj BORA – hansgrohe) dołączą do belgijskiego zespołu.

W taki sposób kończy się jedna z najdłuższych sag tegorocznego okienka transferowego. Ze względu na konflikt interesów w drużynie Ralpha Denka, w której większą siłę przebicia mają Peter Sagan oraz Pascal Ackermann, 29-letni Irlandczyk, mimo fantastycznego sezonu (13 zwycięstw, między innymi 2 etapy hiszpańskiej Vuelty) chciał koniecznie opuścić zespół.

Jednakże szefostwo niemieckiej drużyny uważało, że Bennett złożył ustną obietnicę przedłużenia kontraktu, dlatego utrudniało to przeprowadzenie transferu. Mimo, że nie pojawił się jeszcze żaden oficjalny komunikat z obydwu zespołów to możemy uznawać słowa Patricka Lefevera za prawdziwe.

„Dobrze się stało, że transfer został domknięty, ta sprawa trwała zbyt długo. Podejrzewam, że zespół BORA – hansgrohe zwlekał, aby wymusić na Bennettcie sumę odstępnego. W końcu jednak uświadomili sobie, że trzymanie kolarza „na siłę” nie ma sensu. Jestem bardzo szczęśliwy”

– przyznał z radością szef zespołu Deceuninck- Quick Step

Oprócz Irlandczyka do zespołu przejdzie wraz z nim jego wierny kompan Nowozelandczyk Shane Archbold. Z pewnością te dwa transfery będą dużym wzmocnieniem sprinterskiego pociągu belgijskiej drużyny i wypełnią lukę, która powstała po odejściu Elii Vivianiego oraz Fabio Sabatiniego.