Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Belgijski dziennik „Het Laatste Nieuws” informuje, że były kolarz, zwycięzca pięciu edycji Tour de France Eddy Merckx, opuścił szpital w Termonde, do którego trafił po wypadku na rowerze. 

Do szpitala w Termonde na północy Belgii Merckx trafił w niedzielę, po tym jak w wyniku wypadku na rowerze doznał obrażeń głowy. Gazeta opublikowała zdjęcia z tego momentu (jedno z nich widać poniżej).

Wcześniej „Kanibal” miewał problemy z sercem, w związku z czym wszczepiono mu rozrusznik. Lekarze chcieli więc dokładnie przebadać pacjenta, dlatego był on hospitalizowany niemal przez tydzień. Pomimo to jego najbliżsi donosili mediom, że jest w dobrej kondycji zdrowotnej.

Eddy Merckx jest uznawany za jednego z najlepszych kolarzy wszech czasów. Poza pięcioma triumfami w Wielkiej Pętli ma na koncie pięć zwycięstw w Giro d’Italia i jedno w hiszpańskiej Vuelcie. Był również trzykrotnym mistrzem świata.

W tym roku był obecny na Grand Depart w Brukseli, gdzie pełnił funkcje honorowe. Jego obecność była tym bardziej istotna, że spędził on najwięcej dni w żółtej koszulce, a setną rocznicę jej istnienia obchodzono w tym roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments