Foto: Chris Auld

Ekipa CCC Team stanie po raz pierwszy na starcie wyścigu o nowej nazwie, CRO Race. Rozpocznie się on 1 października i pojedzie w nim Vîctor de la Parte, który wraca do ścigania po kontuzji odniesionej podczas Vuelta a España.

De la Parte będzie jednym z kilku górali, którzy przystąpią do rywalizacji w barwach CCC Team i którzy walczyć będą o zwycięstwo etapowe oraz miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Nie będziemy mieć w CRO Race jednego konkretnego lidera, tylko będziemy grali kilkoma kartami w zależności od tego, jak wyścig będzie się układał. Victor de la Parte wróci do ścigania po tym, jak doznał pęknięcia łopatki w Vuelta a España i zobaczymy w jakiej jest dyspozycji. Na pewno jest bardzo zmotywowany, ale z powodu przerwy w startach i treningach, będzie podchodził do etapów dzień po dniu. Riccardo Zoidl i Amaro Antunes są w dobrej formie i nastawiają się na piąty etap, z metą na podjeździe, który będzie decydujący w kontekście generalki

– mówi dyrektor sportowy, Fabio Baldato.

W składzie mamy również Serge’a Pauwelsa, Laurensa ten Dama, Joey’a Rosskopfa i naszego stażystę Georga Zimmermanna, którzy będą celować w zwycięstwo etapowe oraz będą wspierać drużynę w walce o klasyfikację generalną. Staniemy na starcie CRO Race po raz pierwszy, więc będziemy chcieli pokazać się tam z jak najlepszej strony, by w dobrym stylu zakończyć sezon

– dodaje.

De la Parte nie może się doczekać, by przetestować swoją formę w Chorwacji. W wyścigu dookoła tego kraju już raz był trzeci, w 2016 roku.

Po mojej kraksie w Vuelta a España musiałem przerwać treningi na kilka tygodni, a potem nie było łatwo wrócić na rower, gdyż organizm był zmęczony. Psychicznie, cały czas byłem jednak zmotywowany, by dobrze zakończyć sezon. Mam za sobą kilka udanych tygodni treningowych, więc czuję się dobrze i uważam, że stać nas na fajny wynik w CRO Race. Upadek w Vuelcie był bardzo bolesny, gdyż byłem bardzo nastawiony na start w moim kraju, ale to przykre wydarzenie sprawiło też, że jestem jeszcze bardziej zmotywowany, by wywalczyć dobry rezultat w Chorwacji. To pomogłoby mi w lepszym nastroju przystąpić do przerwy między-sezonowej

– powiedział de la Parte.

Rozpocząłem proces dochodzenia do zdrowia z myślą o tej etapówce. Moim celem będzie walka na górskim etapie i czerpanie radości ze ścigania. Będzie to dla mnie także okazja by odnaleźć rytm wyścigowy przed tym, jak zakończę sezon startami we Włoszech.

CRO Race (1-6 października)

Skład: Amaro Antunes (POR), Victor de la Parte (ESP), Serge Pauwels (BEL), Joey Rosskopf (USA), Laurens ten Dam (NED), Georg Zimmermann (GER), Riccardo Zoidl (AUT).

Dyrektorzy sportowi: Fabio Baldato (ITA), Valerio Piva (ITA)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments