fot. Movistar Team

Z powodu zapowiadanych złych warunków atmosferycznych Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podjęła decyzję o skróceniu dystansu wyścigu elity mężczyzn ze startu wspólnego o 23,5 kilometra, a także opóźniono start o dwadzieścia minut, przesuwając go na 10:00 czasu polskiego. 

Pierwotnie wyścig elity mężczyzn ze startu wspólnego miał liczyć 284,5 km. Po zmianach będzie liczył 261 km, ponieważ został skrócony dokładnie o 23,5 km. Kolarze pojadą teraz bardziej na północ, nie pokonując podjazdów Buttertubs oraz Grinton Moor. Po przejechaniu 76,9 km z Leeds pojadą na wschód, przejadą przez Swinithwaite, West Witton oraz Wensley. Na “starą” trasę wrócą w Leyburn i pojadą w kierunku południowo-wschodnim, do Ripon i Harrogate.

W Harrogate zrobią aż dziewięć, a nie siedem (jak planowano poprzednio) rund.

– Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych wyścig elity mężczyzn ze startu wspólnego został skrócony do 261 km i zacznie się o godz. 9:00 czasu lokalnego [10:00 czasu polskiego]. Wyścig pojedzie na wschód, niedaleko Aysgarth, a wróci na pierwotną trasę w Leyburn. Kolarze pokonają dziewięć rund w Harrogate

– poinformowano na oficjalnym profilu UCI na Twitterze.

Zmiany nie ułatwią wyścigu, ale mogą spowodować, że większa grupa zawodników będzie walczyła o zwycięstwo w Harrogate.