Fot. Kristof Ramon / Scott Sports SA

Esteban Chaves jest prawdopodobnie jednym z najbardziej podziwianych kolarzy w świecie kolarstwa. Jego uśmiech i pozytywne nastawienie są zaraźliwe i rzucają światło na często powierzchowny świat sportu zawodowego. Obejrzyj 22-minutowy dokument, który daje głęboki wgląd w życie Estebana.

W ciągu ostatnich kilku lat zawodnik Mitchelton-SCOTTT, Esteban Chaves, doświadczył prawdopodobnie więcej wzlotów i upadków niż większość z nas doświadczy w życiu. 29-letni Kolumbijczyk awansował na Giro d’Italia, trzeci na Vuelta a Espana i został pierwszym pozaeuropejskim zwycięzcą Il Lombardia. Z drugiej strony, jak nikt inny, zmagał się również z chorobami i kontuzjom zagrażającym karierze.

Ciężki wypadek w lutym 2013 r., w którym doszło do złamania złożonego prawego obojczyka, złamania czaszki, prawej kości policzkowej, zatok szczękowych i kości sferoidalnej, przebitego płuca oraz podejrzewanych złamań żeber wraz z licznymi stłuczeniami, potrzebny jest prawdziwy bohater, taki jak Esteban Chaves, aby powrócić na rower.

Podczas swojego powrotu do Kolumbii Esteban dał nam nigdy wcześniej nie widziany wgląd w jego życie na rowerze i poza nim, jego zmagania i radości, jego przeszłość i przyszłe cele. Posłuchaj go, jego rodziny i najbliższych przyjaciół, aby dowiedzieć się więcej o życiu tego wyjątkowego kolarza i prawdziwego bohatera.

Poznaj człowieka stojącego za światowej klasy osiągami wyścigowymi.

Fundacja Estebana FUN

Esteban Chaves  założył w Kolumbii organizację charytatywną zwaną FUN. Fundacja pracuje na dwóch głównych filarach: Sport (Kolarstwo) i medycyna (Ortopedia) zgodnie z filozofią pracy Estebana i wartościami, które reprezentuje: Optymizm, wytrwałość, dyscyplina i wspólnota. Wraz z ekipą kolarską FUN Esteban Chaves i wyścigiem młodzieży Clásica Esteban Chaves, fundacja angażuje się w tworzenie integralnych istot ludzkich poprzez sport i zdrową rywalizację.

Z programem Gran Fondo Esteban Chaves (medycznym), fundacja jest zdeterminowana, aby zmienić życie dzieci, z których wiele nie ma środków na leczenie swoich problemów ortopedycznych, które utrudniają im zabawę, pisanie, a nawet chodzenie.

Specjalna edycja Frame setu Estebana Chavesa  Addict RC

Aby zwiększyć świadomość swojej fundacji, SCOTT zaprojektował specjalny zestaw ramy Addict RC dla Esteban Chaves na nadchodzące Mistrzostwa Świata UCI w Yorkshire i jego pierwszy powrót do Il Lombardia po jego niezwykłym zwycięstwie w 2016 roku. Ten zestaw ramy Addict RC znajduje się również w kolekcji SCOTT 2020 i będzie dostępny w limitowanej edycji dla konsumentów końcowych w listopadzie. SCOTT przeznacza z każdej sprzedanej ramy 200 Euro na fundację Esteban FUN.

Rama posiada kolory fundacji FUN Esteban Chaves. Napis SCOTT na rurze dolnej ma ten sam wielobarwny wzór, który został użyty w logo Fundacji. Niebieska i srebrna farba ma unikalne wykończenie premium, które błyszczy w słońcu i nadaje rowerowi jedyny w swoim rodzaju wygląd.

Kim jest Esteban Chaves?

29-letni Kolumbijczyk z Bogoty wykazał się ogromnym potencjałem na początku swojej kariery, wygrywając Tour de l’Avenir w 2011 r., by kilka lat później zostać odsuniętym na bok po  ciężkim wypadku, który postawił jego młodą karierę pod znakiem zapytania. W 2014 r. Orica-GreenEdge dostrzegła w nim talent i zaproponowała Estebanowi wstępny trzyletni kontrakt, mimo że Esteban nie wrócił jeszcze do swojego potencjału w wyniku swoich urazów. Rok później Chaves wygrał etap Vuelta a España, a w 2016 r. zdobył drugie miejsce w Giro d’Italia, trzecie w Vuelta a España i wygrywając Giro di Lombardia. Ale w 2017 roku wszystko zaczęło się wymykać, gdy zdiagnozowano u niego wirusa Epstein Barr (mononukleoza).