fot. Yorkshire 2019

Megan Jastrab wygrała wyścig ze startu wspólnego juniorek na mistrzostwach świata w Yorkshire. Podium uzupełniły Belgijka Julie de Wilde i Holenderka Lieke Nooijen.

Trasa wyścigu juniorek z Doncaster do Harrogate liczyła 86 kilometrów. Początek był płaski, a podjazdy znalazły się w końcówce wyścigu. Patrząc na profil, decydujących rozstrzygnięć można było się spodziewać na ostatnich kilometrach.

Niestety, podczas wyścigu doszło do wielu kraks. W jednej z nich uczestniczyły Natalia Krześlak i Karolina Stępień. Oprócz nich nasz kraj reprezentowały Nikola Wielowska i Dominika Włodarczyk.

Na samotny atak zdecydowała się Diana Bukanowa. Przewaga reprezentantki Kazachstanu była kontrolowana przez peleton, który dogonił ją na 50 kilometrów przed metą.

Na ponad 20 kilometrów przed metą odjechały Cedrine Kerbaol (Francja) i Catalina Anais Soto Campos (Chile). Przez dłuższy czas czołowa dwójka utrzymywała około pół minuty przewagi. Na podjeździe na 7 kilometrów przed metą zaatakowała Soto Campos.

Na 5 kilometrów do mety doszło do dużej kraksy w peletonie. Najbardziej ucierpiała Jade Lenaers (Belgia). W zdarzeniu uczestniczyła także Nikola Wielowska. Peleton pomimo kraksy dogonił Chilijkę na 3 kilometry przed finiszem.

Zaatakowała Aigul Gareewa. Do Rosjanki dojechała Megan Jastrab. Czołowa dwójka miała niewielką przewagę nad główną grupą. Ostatecznie po świetnym finiszu wygrała Jastrab. To kolejny medal dla Stanów Zjednoczonych na tych mistrzostwach.

Na ostatniej prostej doszło do kolejnej kraksy. Druga była Julie de Wilde, a trzecia Lieke Nooijen. Gareewa zakończyła wyścig na 4. pozycji. Najlepsza z Polek, Dominika Włodarczyk była 18. Natalia Krześlak zajęła 24. miejsce, Nikola Wielowska była 55, a Karolina Stępień 73.

Wyniki:

1 JASTRAB Megan 2:08:00
2 DE WILDE Julie ,,
3 NOOIJEN Lieke ,,
4 GAREEVA Aigul ,,
5 BÄCKSTEDT Elynor ,,
6 RÜEGG Noemi 0:03
7 VAS Kata Blanka ,,
8 CURINIER Lea 0:05
9 MATHISEN Silje ,,
10 VALLIERES Magdeleine 0:07
11 ALESSIO Camilla 0:09
12 SHAKLEY Anna ,,
13 SMULDERS Silke 0:11
14 MILIAEVA Mariia 0:14
15 GOLAYEVA Valeria ,,
16 BURI Noëlle ,,
17 SOTO Catalina Anais 0:18
18 WŁODARCZYK Dominika ,,
19 COLLINELLI Sofia ,,
20 KING Eluned 0:21
21 SVARINSKA Lina ,,
22 SHEVCHENKO Sofiia 0:27
23 VITILLO Matilde 0:30
24 KRZEŚLAK Natalia 0:33
25 GALLAGHER Maeve ,,

Poprzedni artykułAmerican dream. Simmons i Sheffield bohaterami wyścigu juniorów
Następny artykułZa uśmiechem – film dokumentalny o Estebanie Chavesie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments