fot. ASO / Pauline Ballet

Wygląda na to, że Warren Barguil w końcu znalazł swój kolarski dom. Francuski góral przedłużył kontrakt z Areka – Samsic do końca sezonu 2022.

Bez wątpienia Warren Barguil jest jedną z największych gwiazd ekipy Arkea – Samsic, która także obok Nairo Quintany powinna błyszczeć. Choć początki w zespole drugiej dywizji dla znakomitego górala nie były łatwe, sezon 2019 jest już dla niego więcej niż przyzwoity o czym świadczy m.in. 10. miejsce w Tour de France. Nie specjalnie dziwi więc fakt, że Barguil postanowił przedłużyć kontrakt z zespołem do końca 2022 roku, dzięki czemu Arkea – Samsic mocno zbliżyła się do cyklu World Tour.

Pierwszy rok nie był łatwy. Kiedy jeździłem poza Francją, nie czułem takiej presji ze strony mediów. Nauczyłem się jednak z tym żyć i teraz chcę się rozwiać razem z zespołem. Lubimy pracować długofalowo i dlatego też postanowiliśmy przedłużyć moją umowę, która miała wygasnąć z końcem sezonu 2020. Teraz dodatkowo będę mógł się dalej rozwiać przy boku Nairo Quintany. To ogromny plus

– powiedział Barguil.

Jak wiadomo, od sezonu 2020 stworzone zostaną dodatkowe 2 miejsca w gronie zespołów World Tour. Ekipa Arkea – Samsic jest jednym z faworytów do zajęcia jednego z nich.