Choć mistrzostwa świata trwają w najlepsze, rynek transferowy w kolarskim światku wcale nie zwalnia. O trzech nowych ruchach poinformowały zespoły z drugiej dywizji.

Jedną z ciekawszych zmian jest ta dotycząca Mauritsa Lammertinka. Dość doświadczony Holender, po roku spędzonym w zespole Rompoot postanowił zasilić szeregi Wanty – Groupe Gobert. Tym samym belgijski zespół zyskał kolejnego kolarza, którego będzie stać na bardzo solidną jazdę w wyścigach jednodniowych.

Na równie ciekawy ruch zdecydowała się ekipa Gazprom – Rusvelo. Rosyjski team postanowił postawić na młodzież i zakontraktować młodziutkiego Cristiana Scaroniego, który w ostatnim czasie zasłynął z bardzo przyzwoitych umiejętności finiszowania z grupy. Niespełna 22-letni zawodnik ostatni rok spędził w młodzieżowym zespole Groupama – FDJ, co też pozwoli Gazpromowi wypełnić miejsce dla neo-pro.

Bohaterami trzeciego z interesujących transferów są działacze Delko Marseille. Francuski team postanowił bowiem kontynuować „atak” na Afrykę. Nowym zawodnikiem „błękitnych” został bowiem zaledwie 20-letni Etiopczyk Mulu Hailemichael, który ostatni sezon spędził w młodzieżowym zespole Dimension Data. Co jednak ciekawe, udało mu się już m.in. zająć 5. miejsce w wyścigu dookoła doliny Aosty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments