Fot. Roompot-Oranje Peleton

26-letni Holender po dwóch latach spędzonych w drużynie Roompot-Oranje Peleton wraca na poziom World Tour. Z rosyjską Katushą podpisał dwuletni kontrakt. 

Jednymi z największych sukcesów w dotychczasowej karierze Mauritsa Lammertinka są zwycięstwo w Wyścigu dookoła Luksemburga oraz szesnaste miejsce w Amstel Gold Race.

Amstel Gold Race, Fleche Wallone, Liege-Bastogne-Liege oraz wyścigi kilkuetapowe, to imprezy, w których chciałbym startować. Będę zadowolony, jeśli będę pracował dla innych, ale mam nadzieję, że otrzymam także szanse dla siebie – skomentował swój transfer Lammertink.

Drużyna Katusha kompletuje na przyszły sezon bardziej międzynarodowy skład. Hitem transferowym jest zatrudnienie jednego z najlepszych specjalistów od jazdy na czas – Tony Martina, który ostatnie lata spędził w Etixx-Quick Step. W najbliższych dniach i tygodniach Rosjanie ogłoszą kolejne transfery.

Poprzedni artykułTyler Farrar: „Vuelta jest moim ulubionym wielkim tourem”
Następny artykułVuelta: Nie milkną echa wyczerpującego finiszu na Mirador de Ézaro
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments