Fot. Tim De Waele

Philippe Gilbert (BMC Racing Team) wygrał drugi etap Skoda – Tour de Luxembourg. Maurits Lammertink (Roompot – Oranje Peloton) został nowym liderem wyścigu.

Niespełna 163 kilometry z Rosport do Schifflange mieli dziś do pokonania kolarze walczący w wyścigu dookoła Luksemburga. Na trasie oznaczone były trzy górskie premie, w tym finałowy podjazd do mety.

skoda 2 etap

Dość szybko w ucieczkę zabrali się: Etienne van Empel (Roompot), Pierre-Luc Périchon (Fortuneo), Thomas Deruette (Wallonie Bruxelles), Aksel Nömmela (Leopard), Carmelo Foti (Leopard), Pontus Kastemyr (Differdingen-Losch) i Martin Mortensen (One Pro Cycling). Wraz z upływem kilometrów z ucieczki zostali Périchon, Kastemyr, Mortensen i Tim Kerkhof (Roompot), który dojechał do nich po kilkunastu kilometrach pościgu.

40 kilometrów przed metą mieli oni ponad 2. minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez BMC Racing Team. Mocna praca dużej grupy spowodowała, że ucieczka została skasowana na 16 kilometrów przed metą.

Najlepiej finisz pod górę wytrzymał Philippe Gilbert (BMC Racing Team). Drugi był Maurits Lammertink (Roompot – Oranje Peloton), który został nowym liderem wyścigu. Podium etapowe uzupełnił Alex Kirsch (Stölting Service Group).

Wyniki drugiego etapu:

1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 3:55:59
2 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
3 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:00:00
4 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:03
5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:03
7 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:03
8 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:06
9 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:06
10 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:06
11 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:06
12 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:06
13 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:06
14 Gaëtan Bille (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:06
15 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:06
16 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
17 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:06
18 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:06
19 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:06
20 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:06
21 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:00:06
22 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:06
23 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:06
24 Alexander Edmonson (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:06
25 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:06
26 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:00:14
27 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:14
28 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:00:14
29 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:14
30 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:14
31 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange – Losch 0:00:14
32 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:14
33 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:14
34 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:14
35 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:00:14
36 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:14
37 Gabriel Reguero Corral (Esp) Team Differdange – Losch 0:00:14
38 Devid Tintori (Ita) Team Differdange – Losch 0:00:14
39 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:14
40 Francis Mourey (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:14
41 Pirmin Lang (SUI) IAM Cycling 0:00:14
42 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:14
43 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:25
44 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange – Losch 0:00:25
45 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling 0:00:28
46 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:34
47 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:34
48 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:34
49 David Tanner (Aus) IAM Cycling 0:00:34
50 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange – Losch 0:00:42
51 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:42
52 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:42
53 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:48
54 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:48
55 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:51
56 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:51
57 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:51
58 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:51
59 King Lok Cheung (HKg) Orica – GreenEDGE 0:00:51
60 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:51
61 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:00:51
62 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:00:51
63 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:51
64 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:01:01
65 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:01:07
66 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:11
67 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:01:11
68 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:11
69 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 0:01:14
70 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:01:14
71 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:21
72 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling 0:01:21
73 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:01:21
74 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:21
75 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:01:21
76 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:21
77 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:01:21
78 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:21
79 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:01:21
80 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:31
81 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:38
82 Caleb Ewan (Aus) Orica – GreenEDGE 0:01:44
83 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:01:44
84 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:01:47
85 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:02:03
86 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:02:03
87 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:02:03
88 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:02:03
89 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:17
90 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:02:21
91 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling 0:02:25
92 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:26
93 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:02:26
94 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:02:41
95 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:02:41
96 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:50
97 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:53
98 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:02:55
99 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:02:55
100 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:02:55
101 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:12
102 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:03:23
103 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange – Losch 0:03:58
104 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:04:21
105 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange – Losch 0:04:41
106 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 0:05:00
107 Laurent Van Den Bak (Bel) Leopard Pro Cycling 0:05:00
108 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:05:00
109 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling 0:05:57
110 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:07:55
DNF Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team
DNF Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Oranje Peloton 8:13:23
2 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:09
3 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:00:09
4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:11
5 Alexander Edmonson (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:16
6 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:16
7 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:23
8 Gaëtan Bille (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:23
9 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:24
10 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:26
11 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:27
12 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:27
13 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:27
14 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:29
15 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:31
16 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:31
17 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:37
18 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:37
19 Francis Mourey (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:39
20 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:40
21 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:40
22 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:41
23 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:00:41
24 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:42
25 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:43
26 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:44
27 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:44
28 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:44
29 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:46
30 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:00:47
31 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:48
32 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:50
33 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:50
34 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:51
35 Pirmin Lang (SUI) IAM Cycling 0:00:52
36 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:53
37 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling 0:00:54
38 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:54
39 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:55
40 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:00:56
41 Devid Tintori (Ita) Team Differdange – Losch 0:00:57
42 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange – Losch 0:00:59
43 David Tanner (Aus) IAM Cycling 0:01:00
44 Gabriel Reguero Corral (Esp) Team Differdange – Losch 0:01:04
45 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange – Losch 0:01:05
46 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:01:06
47 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:01:07
48 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:01:08
49 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange – Losch 0:01:13
50 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:01:13
51 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:16
52 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:01:23
53 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:23
54 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:01:23
55 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:01:23
56 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:01:30
57 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:01:30
58 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:30
59 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:01:34
60 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:01:39
61 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:40
62 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:40
63 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:41
64 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:01:42
65 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:01:43
66 King Lok Cheung (HKg) Orica – GreenEDGE 0:01:45
67 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling 0:01:46
68 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:01:49
69 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:49
70 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:01:49
71 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:54
72 Caleb Ewan (Aus) Orica – GreenEDGE 0:01:56
73 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:58
74 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 0:02:00
75 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:02:02
76 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:02:05
77 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:11
78 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:12
79 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:02:16
80 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:02:25
81 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:02:29
82 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:02:30
83 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:02:33
84 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:02:40
85 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:02:40
86 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:02:51
87 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:52
88 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling 0:02:52
89 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:02:53
90 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:02:57
91 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:03:08
92 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:08
93 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:03:10
94 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:03:22
95 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:03:27
96 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:03:38
97 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:51
98 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:03:54
99 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:04:11
100 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:04:32
101 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange – Losch 0:04:43
102 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:04:47
103 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:05:03
104 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange – Losch 0:05:34
105 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 0:05:42
106 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:06:19
107 Laurent Van Den Bak (Bel) Leopard Pro Cycling 0:06:31
108 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling 0:07:02
109 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:07:10
110 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:08:39