Foto: Zavod Miru U-23

Daniel Auer (Austria) otworzył rywalizację w Wyścigu Pokoju dla orlików. Na trzecim miejscu finiszował Michał Paluta!

W Jeseniku rozpoczął się dzisiaj Wyścig Pokoju dla orlików, czyli kolejna runda Pucharu Narodów dla kolarzy poniżej 23. roku życia. Wśród 22. drużyn mieliśmy reprezentację Polski w składzie: Patryk Złotowicz, Patryk Stosz, Michał Paluta, Mateusz Grabis, Piotr Konwa i Piotr Brożyna.

Pierwszy etap liczył 133 kilometry i prowadził z Jesenika do Rymarova. Po drodze na kolarzy czekały trzy ciężkie podjazdy.

wyścig pokoju u-23 1 etap

Na samym początku rywalizacji próbował atakować Pavel Sivakov (Rosja), ale peleton nie pozwolił mu na wiele. Kolejne akcje także były szybko kasowane. Jedną z górskich premii wygrał dzisiaj Michał Paluta (Polska). Po pierwszym przejeździe przez linię mety na mocny atak zdecydował się Holender Pascal Eenkhoorn. 45 kilometrów przed metą miał ponad 2. minuty przewagi.

Holender został doścignięty na kilometr przed metą, a o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Austriak Daniel Auer. Drugi był Bob Olieslagers (Holandia), a trzeci Michał Paluta (Polska)!

Wyniki pierwszego etapu:

1 AUER Daniel AUSTRIA les 134 km en 3h11’53” (b : 10”)
2 OLIESLAGERS Bob The Nederlands (b : 6”)
3 PALUTA MichaŁ Polish National Team (b : 6”)
4 WOOD Oliver Great Britain National Tea
5 CHOKRI El Mehdi Equipe Mixte UCI
6 DECLERCQ Benjamin Belgian Cycling team
7 ALBANESE Vincenzo Nationale Italienne
8 VINJEBO Emil Danish National team
9 GEOGHEGAN Hart Tao Great Britain National Tea
10 COSNEFROY Benoit France
11 CHSHERBININ Yuriy Kazakhstan National Team
12 HOELGAARD Markus Norwegian National team
13 BAGIOLI Nicola Nationale Italienne
14 PARET PEINTRE Aurélien France
15 STOKBRO Andreas Danish National team
16 PADUN Mark Ukraine National Team
17 SHTEIN Grigoriy Kazakhstan National Team
18 RAJOVIC Dusan Equipe Mixte UCI
19 GARCÍA CORTINA Ivan Spain U23 Road National Te
20 JURADO Christofer Equipe Mixte UCI
21 KALOJÍROS Tomáš GO! Czech team
22 NOVAK Domen Slovenia National team U23
23 SCHLEGEL Michal Czech National team
24 KULIKOVSKII Alexander Russian national team
25 MAS NICOLAU Enric Spain U23 Road National Te
26 RAVASI Edward Nationale Italienne
27 MULLER Patrick Swiss cycling
28 REUTIMANN Matthias Swiss cycling
29 TRONDSEN Trond Haakon Norwegian National team
30 TECCHIO Marco Nationale Italienne
31 CARBONI Giovanni Nationale Italienne
32 NYCH Artem Russian national team
33 IRISARRI RINCON Jon Spain U23 Road National Te
34 AASVOLD Kristian Norwegian National team
35 SCHACHMANN Maximillia Germany
36 SCHÖNBERGER Sebastian AUSTRIA
37 ARSLANOV Ildar Russian national team
38 MERTZ Rémy Belgian Cycling team
39 KÄMNA Lennard Germany
40 LUCHSHENKO Sergey Kazakhstan National Team
41 KOCH Christian Germany
42 PENKO Izidor Slovenia National team U23
43 PETROVSKI Andrej Equipe Mixte UCI
44 JANSSEN Adriaan The Nederlands
45 NATAROV Yuriy Kazakhstan National Team
46 LEHKÝ Roman Czech National team
47 LAMBRECHT Bjorg Belgian Cycling team
48 ORSINI Umberto Nationale Italienne
49 TSCHERNOSTER Jan Germany
50 ALLEGAERT Piet Belgian Cycling team
51 CHERKASOV Nikolay Russian national team
52 ETXABE LETURIA Jokin Spain U23 Road National Te
53 SCHÄPPI Martin Swiss cycling
54 RUCIGAJ Žiga Slovenia National team U23
55 O´DONNELL Phillip Team USA U23
56 PETERS Nans France
57 VINCENT Léo France
58 FRANKINY Kilian Swiss cycling
59 MAAS Jan The Nederlands
60 GAUDU David France
61 KNOX James Great Britain National Tea
62 HOSTEDE Lennard The Nederlands
63 BALLET Alexandre Swiss cycling
64 PEDERSEN Casper Danish National team
65 SEKANINA Adam GO! Czech team
66 FORFANG Ole Norwegian National team
67 DOLEŽAL Radovan GO! Czech team
68 RUDAZ Manuel Swiss cycling
69 PAULUS Dennis AUSTRIA
70 LUKKEDAL Oivind Norwegian National team
71 BOSMAN Patrick AUSTRIA
72 CRAS Steff Belgian Cycling team
73 OIEN Justin Team USA U23
74 HALLER Patrick Germany
75 ZAKARIN Aydar Russian national team
76 REUTTER Sven Germany
77 DAVIES Scott Great Britain National Tea
78 SIVAKOV Pavel Russian national team
79 BRKIC Benjamin AUSTRIA
80 GENIETS Kevin Luxembourg
81 PIETRULA Nicolas GO! Czech team
82 GREGAARD Jonas Danish National team
83 AKITA Takuma JAPAN U23 National Team
84 ISHIGAMI Masahiro JAPAN U23 National Team
85 BROZYNA Piotr Polish National Team
86 KLEIVEN Eivind Njal Norwegian National team
87 GRABIS Mateusz Polish National Team
88 NEUMAN Dominik GO! Czech team
89 RODRÍGUEZ José Luis Equipe Mixte UCI
90 KRUL Stef The Nederlands
91 CAMRDA Pavel Czech National team (b : 1”)
92 ZŁOTOWICZ Patryk Polish National Team
93 VAN HOOYDONCK Nathan Belgian Cycling team 00:23
94 AKHMETOV Galym Kazakhstan National Team
95 CULLAIGH Gabriel Great Britain National Tea 00:30
96 EENKHOORN Pascal The Nederlands 00:54 (b : 3”)
97 JERNEJ Švab Slovenia National team U23 00:59
98 FINKŠT Tilen Slovenia National team U23
99 AMEZAWA Takeaki JAPAN U23 National Team 00:59
100 KONWA Piotr Polish National Team 00:59
101 SHEVCHUK Taras Ukraine National Team 00:59
102 STEWART Mark Great Britain National Tea 00:59
103 BENNETT Sean Team USA U23 01:08
104 DÍAZ GALLEGO José Man Spain U23 Road National Te 01:13
105 PETELIN Jan Luxembourg 01:35
106 NAKAMURA Keisuke JAPAN U23 National Team 01:53
107 THERKILDSEN Marius Danish National team 02:50
108 STOSZ Patryk Polish National Team 02:50
109 HOFFMANN Maximilian Danish National team 02:50
110 TOUPALÍK Adam Czech National team 02:50
111 KOVÁR Jan Czech National team 02:50 (b : 3”)
112 SATLIKOV Maxim Kazakhstan National Team 02:50
113 UDOT Rinat Ukraine National Team 02:50
114 ARASHIRO Yudai JAPAN U23 National Team 02:50
115 JOURNIAUX Axel France 02:50
116 KUKRLE Michael Czech National team 02:50 (b : 3”)
117 BARAC Antonio Equipe Mixte UCI 06:05
118 DOSTERT Sandro Luxembourg 06:05
119 BROWN Jonathan Team USA U23 08:15
120 SAMITIER SAMITIER Ser Spain U23 Road National Te 08:37
121 BINATENA Diego Team USA U23 08:37
122 TADEJ Logar Slovenia National team U23 08:37
123 COSTA Adrien Team USA U23 08:42
124 MUSIYENKO Bohdan Ukraine National Team 22:50

Wycofali się :
SVATEK Miroslav GO! Czech team
WACHTER Alexander AUSTRIA
TSUMURA Shohei JAPAN U23 National Team
MILBERT Pit Luxembourg

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 AUER Daniel AUSTRIA en 3h11’43”
2 OLIESLAGERS Bob The Nederlands 00:04
3 PALUTA MichaŁ Polish National Team 00:04
91 CAMRDA Pavel Czech National team 00:09
4 WOOD Oliver Great Britain National Tea 00:10
5 CHOKRI El Mehdi Equipe Mixte UCI 00:10
6 DECLERCQ Benjamin Belgian Cycling team 00:10
7 ALBANESE Vincenzo Nationale Italienne 00:10
8 VINJEBO Emil Danish National team 00:10
9 GEOGHEGAN Hart Tao Great Britain National Tea 00:10
10 COSNEFROY Benoit France 00:10
11 CHSHERBININ Yuriy Kazakhstan National Team 00:10
12 HOELGAARD Markus Norwegian National team 00:10
13 BAGIOLI Nicola Nationale Italienne 00:10
14 PARET PEINTRE Aurélien France 00:10
15 STOKBRO Andreas Danish National team 00:10
16 PADUN Mark Ukraine National Team 00:10
17 SHTEIN Grigoriy Kazakhstan National Team 00:10
18 RAJOVIC Dusan Equipe Mixte UCI 00:10
19 GARCÍA CORTINA Ivan Spain U23 Road National Te 00:10
20 JURADO Christofer Equipe Mixte UCI 00:10
21 KALOJÍROS Tomáš GO! Czech team 00:10
22 NOVAK Domen Slovenia National team U23 00:10
23 SCHLEGEL Michal Czech National team 00:10
24 KULIKOVSKII Alexander Russian national team 00:10
25 MAS NICOLAU Enric Spain U23 Road National Te 00:10
26 RAVASI Edward Nationale Italienne 00:10
27 MULLER Patrick Swiss cycling 00:10
28 REUTIMANN Matthias Swiss cycling 00:10
29 TRONDSEN Trond Haakon Norwegian National team 00:10
30 TECCHIO Marco Nationale Italienne 00:10
31 CARBONI Giovanni Nationale Italienne 00:10
32 NYCH Artem Russian national team 00:10
33 IRISARRI RINCON Jon Spain U23 Road National Te 00:10
34 AASVOLD Kristian Norwegian National team 00:10
35 SCHACHMANN Maximillia Germany 00:10
36 SCHÖNBERGER Sebastian AUSTRIA 00:10
37 ARSLANOV Ildar Russian national team 00:10
38 MERTZ Rémy Belgian Cycling team 00:10
39 KÄMNA Lennard Germany 00:10
40 LUCHSHENKO Sergey Kazakhstan National Team 00:10
41 KOCH Christian Germany 00:10
42 PENKO Izidor Slovenia National team U23 00:10
43 PETROVSKI Andrej Equipe Mixte UCI 00:10
44 JANSSEN Adriaan The Nederlands 00:10
45 NATAROV Yuriy Kazakhstan National Team 00:10
46 LEHKÝ Roman Czech National team 00:10
47 LAMBRECHT Bjorg Belgian Cycling team 00:10
48 ORSINI Umberto Nationale Italienne 00:10
49 TSCHERNOSTER Jan Germany 00:10
50 ALLEGAERT Piet Belgian Cycling team 00:10
51 CHERKASOV Nikolay Russian national team 00:10
52 ETXABE LETURIA Jokin Spain U23 Road National Te 00:10
53 SCHÄPPI Martin Swiss cycling 00:10
54 RUCIGAJ Žiga Slovenia National team U23 00:10
55 O´DONNELL Phillip Team USA U23 00:10
56 PETERS Nans France 00:10
57 VINCENT Léo France 00:10
58 FRANKINY Kilian Swiss cycling 00:10
59 MAAS Jan The Nederlands 00:10
60 GAUDU David France 00:10
61 KNOX James Great Britain National Tea 00:10
62 HOSTEDE Lennard The Nederlands 00:10
63 BALLET Alexandre Swiss cycling 00:10
64 PEDERSEN Casper Danish National team 00:10
65 SEKANINA Adam GO! Czech team 00:10
66 FORFANG Ole Norwegian National team 00:10
67 DOLEŽAL Radovan GO! Czech team 00:10
68 RUDAZ Manuel Swiss cycling 00:10
69 PAULUS Dennis AUSTRIA 00:10
70 LUKKEDAL Oivind Norwegian National team 00:10
71 BOSMAN Patrick AUSTRIA 00:10
72 CRAS Steff Belgian Cycling team 00:10
73 OIEN Justin Team USA U23 00:10
74 HALLER Patrick Germany 00:10
75 ZAKARIN Aydar Russian national team 00:10
76 REUTTER Sven Germany 00:10
77 DAVIES Scott Great Britain National Tea 00:10
78 SIVAKOV Pavel Russian national team 00:10
79 BRKIC Benjamin AUSTRIA 00:10
80 GENIETS Kevin Luxembourg 00:10
81 PIETRULA Nicolas GO! Czech team 00:10
82 GREGAARD Jonas Danish National team 00:10
83 AKITA Takuma JAPAN U23 National Team 00:10
84 ISHIGAMI Masahiro JAPAN U23 National Team 00:10
85 BROZYNA Piotr Polish National Team 00:10
86 KLEIVEN Eivind Njal Norwegian National team 00:10
87 GRABIS Mateusz Polish National Team 00:10
88 NEUMAN Dominik GO! Czech team 00:10
89 RODRÍGUEZ José Luis Equipe Mixte UCI 00:10
90 KRUL Stef The Nederlands 00:10
92 ZŁOTOWICZ Patryk Polish National Team 00:10
93 AKHMETOV Galym Kazakhstan National Team 00:10
94 FINKŠT Tilen Slovenia National team U23 00:10
95 VAN HOOYDONCK Nathan Belgian Cycling team 00:33
96 CULLAIGH Gabriel Great Britain National Tea 00:40
97 EENKHOORN Pascal The Nederlands 01:01
98 AMEZAWA Takeaki JAPAN U23 National Team 01:09
99 KONWA Piotr Polish National Team 01:09
100 SHEVCHUK Taras Ukraine National Team 01:09
101 STEWART Mark Great Britain National Tea 01:09
102 JERNEJ Švab Slovenia National team U23 01:09
103 BENNETT Sean Team USA U23 01:18
104 DÍAZ GALLEGO José Man Spain U23 Road National Te 01:23
105 PETELIN Jan Luxembourg 01:45
106 NAKAMURA Keisuke JAPAN U23 National Team 02:03
111 KOVÁR Jan Czech National team 02:57
116 KUKRLE Michael Czech National team 02:57
107 THERKILDSEN Marius Danish National team 03:00
108 STOSZ Patryk Polish National Team 03:00
109 HOFFMANN Maximilian Danish National team 03:00
110 TOUPALÍK Adam Czech National team 03:00
112 SATLIKOV Maxim Kazakhstan National Team 03:00
113 UDOT Rinat Ukraine National Team 03:00
114 ARASHIRO Yudai JAPAN U23 National Team 03:00
115 JOURNIAUX Axel France 03:00
117 BARAC Antonio Equipe Mixte UCI 06:15
118 DOSTERT Sandro Luxembourg 06:15
119 BROWN Jonathan Team USA U23 08:25
120 SAMITIER SAMITIER Ser Spain U23 Road National Te 08:47
121 BINATENA Diego Team USA U23 08:47
122 TADEJ Logar Slovenia National team U23 08:47
123 COSTA Adrien Team USA U23 08:52
124 MUSIYENKO Bohdan Ukraine National Team 23:00