Fot. UEC

Reprezentant Włoch Matteo Trentin okazał się najlepszym uciekinierem dnia w 72. edycji wyścigu Trofeo Matteotti. Za nim finiszowali Andrey Amador (Movistar) i Daniel Savini (Bardiani-CSF). 

Włoski wyścig jednodniowy kategorii 1.1 Trofeo Matteotti prowadził wokół Pescary, a jego dystans wynosił 197 km. Kolarze mieli do pokonania dwanaście okrążeń, które – ujmując w skrócie – polegały na podjeżdżaniu i zjeżdżaniu.

Od początku wyścigu trwało wiele prób zawiązania się ucieczki dnia i wreszcie po około 40 km odjechało pięciu kolarzy: Matteo Trentin, Matteo Fabbro (reprezentacja Włoch), Andrey Amador (Movistar), Daniel Savini (Bardiani-CSF), Fabien Doubey (Wanty-Groupe Gobert). Po przejechaniu 50 km kwintet miał minutę i 25 sekund przewagi.

Maksymalna przewaga uciekinierów wynosiła ponad cztery minuty. W miarę zbliżania się do mety malała, ale nie na tyle, by harcownicy nie mogli powalczyć o zwycięstwo w całym wyścigu. Nie jest zaskoczeniem, że najlepszym z tej piątki okazał się Matteo Trentin, który na co dzień reprezentuje drużynę Mitchelton-Scott, a dziś startował jako reprezentant Włoch. Przypomnijmy również, że Trentin będzie od przyszłego sezonu kolarzem CCC Team, więc istnieje spora szansa, że jeśli utrzyma wysoką formę, powiększy dorobek zwycięstw „Pomarańczowych”. Jego forma dobrze rokuje również przed zbliżającym się wyścigiem o mistrzostwo świata ze startu wspólnego.

Trentin nie miał sobie równych na finiszu, którzy rozegrali między sobą uciekinierzy, choć do zwycięstwa niewiele zabrakło Andreyowi Amadorowi z Movistaru.

W wyścigu Trofeo Matteotti startowała drużyna CCC Development Team. Najwyżej w polskim zespole U-23 został sklasyfikowany Szymon Tracz – na 20. miejscu.

Poniżej można obejrzeć najważniejsze momenty wyścigu.

Wyniki:

1 TRENTIN Matteo Italy 125 75 4:46:28
2 AMADOR Andrey Movistar Team 85 55 ,,
3 SAVINI Daniel Bardiani – CSF 70 40 ,,
4 DOUBEY Fabien Wanty – Gobert Cycling Team 60 32 ,,
5 FABBRO Matteo Italy 50 28 0:01
6 VANMARCKE Sep EF Education First 40 24 0:25
7 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 35 20 ,,
8 COLBRELLI Sonny Italy 30 18 ,,
9 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels 25 16 ,,
10 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA 20 14 ,,
11 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 15 12 ,,
12 PASQUALON Andrea Wanty – Gobert Cycling Team 10 10 ,,
13 BARBERO Carlos Movistar Team 5 8 ,,
14 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 5 7 ,,
15 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 5 6 ,,
16 CALMEJANE Lilian Team Total Direct Energie 3 5 ,,
17 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 3 4 ,,
18 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 3 3 ,,
19 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence 3 2 ,,
20 TRACZ Szymon CCC Development Team 3 1 ,,
21 RAVANELLI Simone Biesse Carrera 3 ,,
22 BOEV Igor Gazprom-RusVelo 3 ,,
23 TIZZA Marco Amore & Vita – Prodir 3 ,,
24 GABBURO Davide Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 3 ,,
25 CICCONE Giulio Italy 3 ,,
26 FICARA Pierpaolo Amore & Vita – Prodir ,,
27 OSORIO Alejandro Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
28 MÄDER Gino Team Dimension Data ,,
29 DI SANTE Antonio Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis ,,
30 KUDUS Merhawi Astana Pro Team ,,
31 PRADES Eduard Movistar Team ,,
32 BROWN Nathan EF Education First ,,
33 REBELLIN Davide Meridiana Kamen Team ,,
34 PEKALA Piotr CCC Development Team ,,
35 MARTINELLI Ivan D’Amico – UM Tools ,,
36 ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo ,,
37 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
38 FORMOLO Davide Italy ,,
39 BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
40 BETTIOL Alberto EF Education First ,,
41 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec ,,
42 GRELLIER Fabien Team Total Direct Energie ,,
43 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
44 MARTIN Guillaume Wanty – Gobert Cycling Team ,,
45 SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
46 CLARKE Simon EF Education First ,,
47 VISCONTI Giovanni Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
48 EIKING Odd Christian Wanty – Gobert Cycling Team ,,
49 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 0:27
50 CHEVALIER Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
51 BETANCUR Carlos Movistar Team ,,
52 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec ,,
53 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team 0:32
54 FELLINE Fabio Italy 0:36
55 BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec 1:40
56 RYBALKIN Aleksey Gazprom-RusVelo ,,
57 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 2:25
58 STACCHIOTTI Riccardo Giotti Victoria – Palomar 2:45
59 APPOLLONIO Davide Amore & Vita – Prodir 2:57
60 PUCCIONI Dario Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis ,,
61 CIUCCARELLI Riccardo Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis ,,
62 CARBONI Matteo Biesse Carrera ,,
63 CASTANO MUNOZ Sebastian Alexander Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze ,,
64 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels ,,
65 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
66 IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
67 ROELANDTS Jürgen Movistar Team ,,
68 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
69 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence ,,
70 BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
71 ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Palomar ,,
72 ZURLO Federico Giotti Victoria – Palomar ,,
DNF CHERKASOV Nikolay Gazprom-RusVelo
DNF CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
DNF MORENO Javier Delko Marseille Provence ,,
DNF CELANO Danilo Amore & Vita – Prodir ,,
DNF SALVIETTI Niccolò Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis ,,
DNF OURSELIN Paul Team Total Direct Energie ,,
DNF BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team ,,
DNF BOU Joan Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
DNF GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
DNF DOMENICALI Matteo Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze ,,
DNF COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
DNF PARISINI Nicolo Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze ,,
DNF BURCHIO Federico D’Amico – UM Tools ,,
DNF DE CLERCQ Bart Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF RABOTTINI Matteo Meridiana Kamen Team ,,
DNF SBARAGLI Kristian Italy ,,
DNF ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
DNF DIMA Emil Giotti Victoria – Palomar ,,
DNF TAGLIETTI Stefano Biesse Carrera ,,
DNF DOMIN Krzysztof Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis ,,
DNF VLASOV Aleksandr Gazprom-RusVelo ,,
DNF TAPIA Yamil D’Amico – UM Tools ,,
DNF HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie ,,
DNF CASTRILLO Jaime Movistar Team ,,
DNF COLLEONI Kevin Biesse Carrera ,,
DNF CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
DNF MONTOYA Javier Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze ,,
DNF ROSINI Rubens Amore & Vita – Prodir ,,
DNF PEÑA Wilson Estiben Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze ,,
DNF MINNAARD Marco Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF PUGLIESE Antonino Meridiana Kamen Team ,,
DNF STALNOV Nikita Astana Pro Team ,,
DNF VENTER Jaco Team Dimension Data ,,
DNF KOBAYASHI Marino Giotti Victoria – Palomar ,,
DNF NAKANE Hideto Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
DNF WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team
DNF GRAZIATO Nicola Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis
DNF PITZANTI Orlando D’Amico – UM Tools ,,
DNF SICARD Romain Team Total Direct Energie ,,
DNF WHELAN James EF Education First ,,
DNF PICCOT Michel Biesse Carrera ,,
DNF ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
DNF FILOSI Iuri Delko Marseille Provence ,,
DNF BOYER Kevin Amore & Vita – Prodir ,,
DNF PESENTI Thomas Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze ,,
DNF CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF KIŠERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,
DNF GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
DNF SLAGTER Tom-Jelte Team Dimension Data ,,
DNF STERBINI Simone Giotti Victoria – Palomar ,,
DNF HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
DNF PASCUAL Eusebio Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF CONCA Filippo Biesse Carrera ,,
DNF OROCITO Franco D’Amico – UM Tools ,,
DNF TAARAMÄE Rein Team Total Direct Energie ,,
DNF WALKOWIAK Kacper CCC Development Team ,,
DNF WALLS Matthew EF Education First ,,
DNF KURIANOV Stepan Gazprom-RusVelo ,,
DNF COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
DNF GUERIN Alexis Delko Marseille Provence ,,
DNF LUKŠEVICS Viesturs Amore & Vita – Prodir ,,
DNF PUGI Gianni Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis ,,
DNF LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team ,,
DNF ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
DNF JANSE VAN RENSBURG Jacques Team Dimension Data ,,
DNF BARONCINI Filippo Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze ,,
DNF ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
DNF NATAROV Yuriy Astana Pro Team ,,
DNF BELLIA Matteo Biesse Carrera ,,
DNF KUSTADINCHEV Roman D’Amico – UM Tools ,,
DNF TULIK Angelo Team Total Direct Energie ,,
DNF PAPIERSKI Damian CCC Development Team ,,
DNF BENNETT Sean EF Education First ,,
DNS ANIOLKOWSKI Stanislaw CCC Development Team
DNS GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data
DNS SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
DNS PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNS MOREIRA Mauricio Caja Rural – Seguros RGA ,,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments