Fot. UEC

Reprezentant Włoch Matteo Trentin okazał się najlepszym uciekinierem dnia w 72. edycji wyścigu Trofeo Matteotti. Za nim finiszowali Andrey Amador (Movistar) i Daniel Savini (Bardiani-CSF). 

Włoski wyścig jednodniowy kategorii 1.1 Trofeo Matteotti prowadził wokół Pescary, a jego dystans wynosił 197 km. Kolarze mieli do pokonania dwanaście okrążeń, które – ujmując w skrócie – polegały na podjeżdżaniu i zjeżdżaniu.

Od początku wyścigu trwało wiele prób zawiązania się ucieczki dnia i wreszcie po około 40 km odjechało pięciu kolarzy: Matteo Trentin, Matteo Fabbro (reprezentacja Włoch), Andrey Amador (Movistar), Daniel Savini (Bardiani-CSF), Fabien Doubey (Wanty-Groupe Gobert). Po przejechaniu 50 km kwintet miał minutę i 25 sekund przewagi.

Maksymalna przewaga uciekinierów wynosiła ponad cztery minuty. W miarę zbliżania się do mety malała, ale nie na tyle, by harcownicy nie mogli powalczyć o zwycięstwo w całym wyścigu. Nie jest zaskoczeniem, że najlepszym z tej piątki okazał się Matteo Trentin, który na co dzień reprezentuje drużynę Mitchelton-Scott, a dziś startował jako reprezentant Włoch. Przypomnijmy również, że Trentin będzie od przyszłego sezonu kolarzem CCC Team, więc istnieje spora szansa, że jeśli utrzyma wysoką formę, powiększy dorobek zwycięstw “Pomarańczowych”. Jego forma dobrze rokuje również przed zbliżającym się wyścigiem o mistrzostwo świata ze startu wspólnego.

Trentin nie miał sobie równych na finiszu, którzy rozegrali między sobą uciekinierzy, choć do zwycięstwa niewiele zabrakło Andreyowi Amadorowi z Movistaru.

W wyścigu Trofeo Matteotti startowała drużyna CCC Development Team. Najwyżej w polskim zespole U-23 został sklasyfikowany Szymon Tracz – na 20. miejscu.

Poniżej można obejrzeć najważniejsze momenty wyścigu.

Wyniki:

1TRENTIN MatteoItaly125754:46:28
2AMADOR AndreyMovistar Team8555,,
3SAVINI DanielBardiani – CSF7040,,
4DOUBEY FabienWanty – Gobert Cycling Team6032,,
5FABBRO MatteoItaly50280:01
6VANMARCKE SepEF Education First40240:25
7BELLETTI ManuelAndroni Giocattoli – Sidermec3520,,
8COLBRELLI SonnyItaly3018,,
9GAUTIER CyrilVital Concept – B&B Hotels2516,,
10SOTO Nelson AndrésCaja Rural – Seguros RGA2014,,
11FINETTO MauroDelko Marseille Provence1512,,
12PASQUALON AndreaWanty – Gobert Cycling Team1010,,
13BARBERO CarlosMovistar Team58,,
14VELASCO SimoneNeri Sottoli – Selle Italia – KTM57,,
15MARENGO UmbertoNeri Sottoli – Selle Italia – KTM56,,
16CALMEJANE LilianTeam Total Direct Energie35,,
17BARBIN EnricoBardiani – CSF34,,
18CANOLA MarcoNippo Vini Fantini Faizanè33,,
19FEDELI AlessandroDelko Marseille Provence32,,
20TRACZ SzymonCCC Development Team31,,
21RAVANELLI SimoneBiesse Carrera3,,
22BOEV IgorGazprom-RusVelo3,,
23TIZZA MarcoAmore & Vita – Prodir3,,
24GABBURO DavideNeri Sottoli – Selle Italia – KTM3,,
25CICCONE GiulioItaly3,,
26FICARA PierpaoloAmore & Vita – Prodir,,
27OSORIO AlejandroNippo Vini Fantini Faizanè,,
28MÄDER GinoTeam Dimension Data,,
29DI SANTE AntonioSangemini – Trevigiani – MG.Kvis,,
30KUDUS MerhawiAstana Pro Team,,
31PRADES EduardMovistar Team,,
32BROWN NathanEF Education First,,
33REBELLIN DavideMeridiana Kamen Team,,
34PEKALA PiotrCCC Development Team,,
35MARTINELLI IvanD’Amico – UM Tools,,
36ROVNY IvanGazprom-RusVelo,,
37COMBAUD RomainDelko Marseille Provence,,
38FORMOLO DavideItaly,,
39BAIS MattiaAndroni Giocattoli – Sidermec,,
40BETTIOL AlbertoEF Education First,,
41MASNADA FaustoAndroni Giocattoli – Sidermec,,
42GRELLIER FabienTeam Total Direct Energie,,
43GAVAZZI FrancescoAndroni Giocattoli – Sidermec,,
44MARTIN GuillaumeWanty – Gobert Cycling Team,,
45SHALUNOV EvgenyGazprom-RusVelo,,
46CLARKE SimonEF Education First,,
47VISCONTI GiovanniNeri Sottoli – Selle Italia – KTM,,
48EIKING Odd ChristianWanty – Gobert Cycling Team,,
49GIDICH YevgeniyAstana Pro Team0:27
50CHEVALIER MaximeVital Concept – B&B Hotels,,
51BETANCUR CarlosMovistar Team,,
52VENDRAME AndreaAndroni Giocattoli – Sidermec,,
53FERNÁNDEZ RubénMovistar Team0:32
54FELLINE FabioItaly0:36
55BISOLTI AlessandroAndroni Giocattoli – Sidermec1:40
56RYBALKIN AlekseyGazprom-RusVelo,,
57BIZHIGITOV ZhandosAstana Pro Team2:25
58STACCHIOTTI RiccardoGiotti Victoria – Palomar2:45
59APPOLLONIO DavideAmore & Vita – Prodir2:57
60PUCCIONI DarioSangemini – Trevigiani – MG.Kvis,,
61CIUCCARELLI RiccardoSangemini – Trevigiani – MG.Kvis,,
62CARBONI MatteoBiesse Carrera,,
63CASTANO MUNOZ Sebastian AlexanderTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze,,
64MÜLLER PatrickVital Concept – B&B Hotels,,
65MALUCELLI MatteoCaja Rural – Seguros RGA,,
66IRISARRI JonCaja Rural – Seguros RGA,,
67ROELANDTS JürgenMovistar Team,,
68ZARDINI EdoardoNeri Sottoli – Selle Italia – KTM,,
69FERNÁNDEZ DelioDelko Marseille Provence,,
70BUSATO MatteoAndroni Giocattoli – Sidermec,,
71ONESTI EmanueleGiotti Victoria – Palomar,,
72ZURLO FedericoGiotti Victoria – Palomar,,
DNFCHERKASOV NikolayGazprom-RusVelo
DNFCARBONI GiovanniBardiani – CSF,,
DNFMORENO JavierDelko Marseille Provence,,
DNFCELANO DaniloAmore & Vita – Prodir,,
DNFSALVIETTI NiccolòSangemini – Trevigiani – MG.Kvis,,
DNFOURSELIN PaulTeam Total Direct Energie,,
DNFBARAĆ AntonioMeridiana Kamen Team,,
DNFBOU JoanNippo Vini Fantini Faizanè,,
DNFGIBBONS RyanTeam Dimension Data,,
DNFDOMENICALI MatteoTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze,,
DNFCOURTEILLE ArnaudVital Concept – B&B Hotels,,
DNFBONGIORNO Francesco ManuelNeri Sottoli – Selle Italia – KTM,,
DNFPARISINI NicoloTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze,,
DNFBURCHIO FedericoD’Amico – UM Tools,,
DNFDE CLERCQ BartWanty – Gobert Cycling Team,,
DNFRABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team,,
DNFSBARAGLI KristianItaly,,
DNFALBANESE VincenzoBardiani – CSF,,
DNFDIMA EmilGiotti Victoria – Palomar,,
DNFTAGLIETTI StefanoBiesse Carrera,,
DNFDOMIN KrzysztofSangemini – Trevigiani – MG.Kvis,,
DNFVLASOV AleksandrGazprom-RusVelo,,
DNFTAPIA YamilD’Amico – UM Tools,,
DNFHIVERT JonathanTeam Total Direct Energie,,
DNFCASTRILLO JaimeMovistar Team,,
DNFCOLLEONI KevinBiesse Carrera,,
DNFCAM MaximeVital Concept – B&B Hotels,,
DNFROMANO FrancescoBardiani – CSF,,
DNFMONTOYA JavierTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze,,
DNFROSINI RubensAmore & Vita – Prodir,,
DNFPEÑA Wilson EstibenTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze,,
DNFMINNAARD MarcoWanty – Gobert Cycling Team,,
DNFPUGLIESE AntoninoMeridiana Kamen Team,,
DNFSTALNOV NikitaAstana Pro Team,,
DNFVENTER JacoTeam Dimension Data,,
DNFKOBAYASHI MarinoGiotti Victoria – Palomar,,
DNFNAKANE HidetoNippo Vini Fantini Faizanè,,
DNFWAWRZYNIAK KarolCCC Development Team
DNFGRAZIATO NicolaSangemini – Trevigiani – MG.Kvis
DNFPITZANTI OrlandoD’Amico – UM Tools,,
DNFSICARD RomainTeam Total Direct Energie,,
DNFWHELAN JamesEF Education First,,
DNFPICCOT MichelBiesse Carrera,,
DNFROLLAND PierreVital Concept – B&B Hotels,,
DNFROTA LorenzoBardiani – CSF,,
DNFFILOSI IuriDelko Marseille Provence,,
DNFBOYER KevinAmore & Vita – Prodir,,
DNFPESENTI ThomasTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze,,
DNFCEPEDA Jefferson AlveiroCaja Rural – Seguros RGA,,
DNFKIŠERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team,,
DNFGRUZDEV DmitriyAstana Pro Team,,
DNFSLAGTER Tom-JelteTeam Dimension Data,,
DNFSTERBINI SimoneGiotti Victoria – Palomar,,
DNFHATSUYAMA ShoNippo Vini Fantini Faizanè,,
DNFPASCUAL EusebioCaja Rural – Seguros RGA,,
DNFCONCA FilippoBiesse Carrera,,
DNFOROCITO FrancoD’Amico – UM Tools,,
DNFTAARAMÄE ReinTeam Total Direct Energie,,
DNFWALKOWIAK KacperCCC Development Team,,
DNFWALLS MatthewEF Education First,,
DNFKURIANOV StepanGazprom-RusVelo,,
DNFCOVILI LucaBardiani – CSF,,
DNFGUERIN AlexisDelko Marseille Provence,,
DNFLUKŠEVICS ViestursAmore & Vita – Prodir,,
DNFPUGI GianniSangemini – Trevigiani – MG.Kvis,,
DNFLAZKANO OierCaja Rural – Seguros RGA,,
DNFMARENZI LorenzoMeridiana Kamen Team,,
DNFACOSTA Ruben DarioNippo Vini Fantini Faizanè,,
DNFJANSE VAN RENSBURG JacquesTeam Dimension Data,,
DNFBARONCINI FilippoTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze,,
DNFZACCANTI FilippoNippo Vini Fantini Faizanè,,
DNFNATAROV YuriyAstana Pro Team,,
DNFBELLIA MatteoBiesse Carrera,,
DNFKUSTADINCHEV RomanD’Amico – UM Tools,,
DNFTULIK AngeloTeam Total Direct Energie,,
DNFPAPIERSKI DamianCCC Development Team,,
DNFBENNETT SeanEF Education First,,
DNSANIOLKOWSKI StanislawCCC Development Team
DNSGASPAROTTO EnricoTeam Dimension Data
DNSSCHÖNBERGER SebastianNeri Sottoli – Selle Italia – KTM,,
DNSPACHER QuentinVital Concept – B&B Hotels,,
DNSMOREIRA MauricioCaja Rural – Seguros RGA,,