Foto: Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa / Course de la Paix U23

Team Sunweb zatrudnia kolejnych młodych zawodników. Tym razem umowy podpisało trzech 21- latków z ich zespołu rozwojowego – Nils Eekhoff, Felix Gall i Martin Salmon.

Pierwszy z nich najlepiej radzi sobie w klasykach. Dwa lata temu wygrał Paryż-Roubaix młodzieżowców, mając zaledwie 19 lat. W tym roku jego największymi sukcesami w młodzieżowym peletonie są zwycięstwo w prologu do Wyścigu Pokoju i 6. miejsce w Le Triptyque des Monts et Châteaux.

Jednak znacznie częściej startuje z elitą, więc i sukcesów jest na tym polu więcej – choćby zwycięstwo w Overijssel Classic, czy 3. miejsce w Tour de Bretagne. Nieźle spisał się też w Tour of Britain, w którym startował jako stażysta Sunwebu i kilkukrotnie pokazał sporą moc na finiszu, co dało mu dwa miejsca w „10”.

Z kolei Gall to raczej kolarz specjalizujący się w znacznie trudniejszym terenie. Cztery lata temu został mistrzem świata juniorów, ale teraz lepiej spisuje się w wyścigach wieloetapowych. Rok temu był 4. w Le Tour de Savoie Mont Blanc, natomiast w tym sezonie miał trochę problemów zdrowotnych, przez co jego jedyne warte uwagi wyniki to zwycięstwo w Isterko Proljece i 9. pozycja w Circuit des Ardennes International.

Najmniejsze wrażenie robią wyniki Salmona. Niemiec w każdym swoim starcie pełnił rolę pomocnika, więc jego lista osiągnięć jest całkowicie pusta. Jednak Sunweb bardzo ceni jego przydatność dla zespołu, dzięki czemu już teraz jeździ w jego barwach jako stażysta. Duże znaczenie ma także to, że 21-latek jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, dlatego jego nowa ekipa będzie mogła z niego korzystać w zasadzie w każdym terenie.

Zapowiada się na to, że niemiecki zespół będzie w przyszłym sezonie jednym z najmłodszych w World Tourze. Wcześniej zakontraktował już 21-letniego Alberto Daniese, młodszego o rok Marka Donovana oraz Thymena Arensmana, mającego zaledwie 19 lat. Ciekawe czy któryś z nich pójdzie w ślady Toma Dumoulina albo Marcela Kittela, którzy również przygodę z wielkim ściganiem rozpoczynali właśnie tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments