Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Znamy już kompletny skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Yorkshire. Jak dotąd jedyną niewiadomą pozostawała obsada kategorii Elity mężczyzn. Okazuje się, że Biało-Czerwoni pojadą bez Michała Kwiatkowskiego.

„Kwiato” nie może odnaleźć formy, którą czarował jeszcze niedawno. Podczas Tour de France był cieniem kolarza sprzed choćby roku, zaś jego ostatnie występy – w kanadyjskich GP Cycliste de Quebec (119. miejsce) i GP Cycliste de Montreal (nie ukończył) pokazały, iż dyspozycji przed mistrzostwami nie uda się odbudować. Złotego medalisty z Ponferrady w akcji więc nie zobaczymy.

W wyścigu ze startu wspólnego Elity mężczyzn wystartuje trzech kolarzy BORA-hansgrohe: Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar. Obok nich do rywalizacji przystąpi Michał Gołaś z Team Ineos, a skład uzupełnią Łukasz Wiśniowski oraz Łukasz Owsian z CCC Team.

W jeździe indywidualnej na czas wystartują Bodnar oraz Kamil Gradek (CCC Team).

Przed rokiem w wyścigu ze startu wspólnego najlepiej wypadł Majka, który zajął 35. miejsce. W jeździe indywidualnej na czas Kwiatkowski był 4.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Yorkshire w kategorii Elity mężczyzn

Wyścig ze startu wspólnego: Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański (wszyscy BORA-hansgrohe), Michał Gołaś (Team Ineos), Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian (CCC Team)

Jazda indywidualna na czas: Kamil Gradek (CCC Team), Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe)

Poprzedni artykułNiemal kompletny skład reprezentacji Polski na MŚ w Yorkshire
Następny artykułTrzech utalentowanych zawodników w Sunwebie
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments