Foto: La Vuelta

Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) wygrał po ucieczce 12. etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Primož Roglič (Jumbo-Visma).

Dwunasty odcinek hiszpańskiej Vuelty prowadził z Circuito de Navarra do Bilbao i liczył ponad 171 kilometrów. W drugiej części odcinka na kolarzy czekały trzy krótkie, ale dość wymagające podjazdy.

Od samego początku mieliśmy mocne tempo, które nie sprzyjało zawiązaniu się skutecznej ucieczki. Pierwszą górską premię wygrał Sergio Henao (UAE Team Emirates). Dopiero po ponad 100(!) kilometrach przed peletonem pojawiła się bardzo duża grupa.

Na czele kręciło 19 kolarzy: José Joaquin Rojas (Movistar Team), Manuele Boaro (Astana Pro Team), Heinrich Haussler (Bahrain-Merida), Felix Grosschartner (Bora-Hansgrohe), Fran Ventoso (CCC Team), Philippe Gilbert i Tim Declercq (obaj Deceuninck-Quick Step), Tosh Van der Sande (Lotto Soudal), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Willie Smit (Katusha Alpecin), Nikias Arndt (Team Sunweb), John Degenkolb i Jacopo Mosca (obaj Trek-Segafredo), Valerio Conti i Marco Marcato (obaj UAE Team Emirates), Alex Aranburu i Jonathan Lastra (obaj Caja Rural-Seguros RGA), Fernando Barcelo i Cyril Barthe (obaj Euskadi-Murias).

Dość szybko duża grupa wypracowała sobie ponad sześć minut przewagi. Na Alto de Urruztimendi (2,5 km długości; średnie nachylenie 9,2%) ucieczka, ale także peleton mocno się naciągnęły. Jako pierwszy górską premię przejechał Marco Marcato (UAE Team Emirates). W grupie faworytów mocne tempo dyktowali kolarze Jumbo-Visma. 30 kilometrów przed metą dystans do harcowników zmniejszył się do czterech minut i trzydziestu sekund.

Na samotny rajd zdecydował się Grosschartner. Na podjeździe Alto El Vivero (4,3 km długości; średnie nachylenie 7,7%) dojechał do niego Grmay, który także wygrał górską premię. Dwójka nieźle współpracowała, ale z tyłu goniła ich spora grupa.

Na początku ścianki Alto de Arraiz (2,2 km długości; średnie nachylenie 12,2%) dwójka została doścignięta. Zgodnie z oczekiwaniami na stromym odcinku zaatakował Philippe Gilbert. Na jego kole utrzymał się Fernando Barcelo, ale po kolejnym przyspieszeniu byłego mistrza świata także on nie wytrzymał jego tempa. Na szczycie podjazdu Belg miał prawie 30 sekund przewagi nad kolejną grupką nad Barcelo i Alex Aranburu.

Grupkę lidera wyścigu próbował rozruszać Miguel Angel Lopez (Astana), ale reszta faworytów nie dała się zaskoczyć.

Gilbert dobrze zjeżdżał, ale jeszcze lepiej kręciła goniąca go dwójka. Dystans powoli się zmniejszał, ale doświadczony Belg nie zamierzał łatwo odpuszczać. Młode wilczki na 2000 metrów przed metą traciły tylko dziesięć sekund!

Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) pracował z całych sił i nie dał się doścignąć do samej mety! Belg tym samym wygrał swój szósty etap w karierze na hiszpańskiej Vuelcie, a także dziesiąty na wielkim tourze! Drugi był Alex Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA), a trzeci Fernando Barcelo (Euskadi-Murias).

Faworyci klasyfikacji generalnej przyjechali razem ze stratą ponad trzech minut do zwycięzcy.

Wyniki dwunastego etapu:

1 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 3:48:18
2 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:03
3 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:03
4 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:22
5 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:00:26
6 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:00:29
7 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:29
8 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:29
9 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:29
10 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:31
11 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:01:05
12 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:05
13 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:01:05
14 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:02:27
15 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:03:02
16 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:03:02
17 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:03:02
18 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:02
19 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:02
20 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:03:02
21 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:02
22 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:03:02
23 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:03:02
24 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:03:02
25 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:03:02
26 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:03:02
27 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:03:02
28 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:03:02
29 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:03:02
30 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:03:02
31 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:03:02
32 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:03:02
33 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:03:02
34 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:03:16
35 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:03:16
36 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:03:16
37 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:03:16
38 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:03:16
39 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:03:16
40 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:03:44
41 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:47
42 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:47
43 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:03:47
44 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:03:47
45 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:04:24
46 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:05:23
47 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:05:23
48 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:05:50
49 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:06:26
50 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:06:26
51 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:06:26
52 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:08:47
53 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:06
54 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:09:44
55 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:09:44
56 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:09:44
57 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:09:44
58 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:09:44
59 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:47
60 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:47
61 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:13:00
62 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:13:00
63 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:13:17
64 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:13:42
65 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:14:23
66 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:23
67 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:14:23
68 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:23
69 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:23
70 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:14:23
71 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:14:23
72 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:14:23
73 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:14:23
74 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:23
75 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:14:23
76 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:23
77 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:23
78 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:14:23
79 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:23
80 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:14:23
81 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:14:23
82 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:14:23
83 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:14:23
84 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:23
85 William Barta (USA) CCC Team 0:14:23
86 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:14:23
87 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:15:09
88 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:16:10
89 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:16:10
90 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:16:16
91 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:16:16
92 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:16:16
93 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:16:18
94 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:16:36
95 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:38
96 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:17:56
97 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:17:56
98 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:17:56
99 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:17:56
100 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:17:56
101 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:17:56
102 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:56
103 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:17:56
104 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:17:56
105 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:17:56
106 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:56
107 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:17:56
108 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:17:56
109 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:17:56
110 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:17:56
111 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:56
112 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:17:56
113 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:17:56
114 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:56
115 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:17:56
116 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:56
117 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:17:56
118 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:56
119 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:17:56
120 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:17:56
121 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:17:56
122 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:17:56
123 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:17:56
124 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:17:56
125 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:17:56
126 Logan Owen (USA) EF Education First 0:17:56
127 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:17:56
128 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:17:56
129 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:17:56
130 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:17:56
131 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:17:56
132 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:17:56
133 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:56
134 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:17:56
135 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:17:56
136 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:17:56
137 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:17:56
138 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:17:56
139 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 0:17:56
140 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:17:56
141 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:17:56
142 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:17:56
143 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:17:56
144 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:17:56
145 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:17:56
146 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:17:56
147 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:17:56
148 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:17:56
149 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:17:56
150 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:56
151 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:17:56
152 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:17:56
153 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:56
154 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:17:56
155 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:56
156 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:17:56
157 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:17:56
158 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:17:56
159 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:18:53
160 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:18:53
161 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:18:53
162 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:19:25
163 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:19:38
164 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:19:38
165 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:23:00
DNS Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ

Klasyfikacja generalna po dwunastym etapie:

1 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 44:52:08
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:01:52
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:02:11
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:00
5 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:03:05
6 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:04:59
7 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:05:42
8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:49
9 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:06:07
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:06:25
11 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:08:44
12 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:09:06
13 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:10:21
14 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:10:21
15 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:10:47
16 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:12:53
17 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:14:13
18 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:15:17
19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:16:08
20 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:16:54
21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:16
22 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:19:03
23 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:21:00
24 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:21:54
25 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:23:24
26 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:28:10
27 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:29:33
28 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:50
29 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:33:38
30 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:33:57
31 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:34:24
32 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:34:26
33 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:36:09
34 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:36:26
35 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:39:12
36 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:40:38
37 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:42:03
38 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:43:34
39 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:43:39
40 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:47:07
41 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:48:12
42 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:48:17
43 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:48:38
44 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:49:40
45 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:50:31
46 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:52:22
47 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:53:30
48 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:53:51
49 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:54:32
50 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:54:58
51 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:55:28
52 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:55:43
53 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:56:11
54 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:57:44
55 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:57:51
56 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:58:25
57 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:01:20
58 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:03:43
59 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 1:04:46
60 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 1:08:12
61 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 1:10:41
62 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:10:54
63 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 1:11:15
64 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:11:43
65 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:11:44
66 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:12:11
67 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 1:12:18
68 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 1:12:50
69 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 1:14:06
70 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 1:14:31
71 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 1:15:01
72 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:15:55
73 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 1:16:21
74 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 1:16:23
75 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 1:17:09
76 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 1:19:15
77 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 1:19:25
78 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 1:20:20
79 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 1:20:25
80 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 1:21:48
81 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 1:22:14
82 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 1:22:44
83 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 1:22:53
84 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 1:23:05
85 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:23:12
86 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:24:06
87 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:24:46
88 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 1:24:56
89 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 1:25:09
90 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 1:26:39
91 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 1:27:22
92 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 1:29:51
93 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 1:30:52
94 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:30:54
95 Jonas Koch (GER) CCC Team 1:31:08
96 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 1:31:37
97 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 1:33:05
98 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 1:33:43
99 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 1:35:29
100 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 1:35:49
101 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:37:06
102 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 1:37:55
103 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 1:37:58
104 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 1:38:07
105 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:38:13
106 Owain Doull (GBr) Team Ineos 1:38:36
107 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 1:39:27
108 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 1:40:22
109 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 1:40:53
110 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:42:52
111 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 1:48:32
112 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 1:49:06
113 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 1:49:51
114 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 1:50:03
115 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 1:50:17
116 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 1:51:47
117 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:53:08
118 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 1:55:43
119 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 1:55:56
120 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 1:56:48
121 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 1:56:55
122 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 1:58:12
123 William Barta (USA) CCC Team 1:58:31
124 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 1:58:36
125 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 1:58:37
126 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 1:58:45
127 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 1:59:16
128 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 1:59:26
129 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 1:59:27
130 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:59:51
131 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 2:00:00
132 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 2:00:31
133 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 2:01:43
134 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 2:01:43
135 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 2:02:19
136 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 2:02:24
137 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:02:48
138 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 2:03:00
139 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 2:03:09
140 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 2:03:54
141 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 2:04:53
142 Logan Owen (USA) EF Education First 2:07:04
143 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 2:07:59
144 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 2:08:14
145 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 2:08:21
146 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 2:09:26
147 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 2:10:21
148 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 2:12:32
149 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 2:14:02
150 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:15:09
151 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:17:00
152 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 2:20:15
153 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 2:20:38
154 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 2:20:50
155 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 2:20:57
156 Rob Power (Aus) Team Sunweb 2:21:43
157 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 2:24:29
158 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 2:25:03
159 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 2:34:32
160 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 2:34:42
161 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 2:36:07
162 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 2:36:13
163 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 2:36:24
164 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 2:38:27
165 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 2:58:47