Amatorskie mistrzostwa świata UCI Gran Fondo w Poznaniu za nami! W niedzielę rywalizacja odbyła się w wyścigach ze startu wspólnego, a wśród zwycięzców są także reprezentanci Polski!

Główny wyścig wśród panów wygrał Maxime Pirard, który trasę pokonał w 3 godziny i 22 minuty. Belg w sprincie na kresce pokonał Martina Linda (Dania) i Japończyka Genta Konno. Najlepszym z Polaków był Mariusz Pałyga, który zafiniszował na 16. pozycji.

Wśród kobiet po zwycięstwo sięgnęła Ewa Bańkowska. W walce o wygraną Polka pokonała Nadine Gill (Niemcy) oraz Emelie Rochedy z Francji. Przypomnijmy, że we czwartek Polka także pokonała wszystkie panie w jeździe na czas.

Po triumf w swojej kategorii wiekowej (M40-44) sięgnął także Grzegorz Golonko, który w pokonanym polu zostawił Claudio Santacattarinę z Włoch i Japończyka Akihiro Takaokę.

Na krótszym dystansie Medio Fondo (107km) sukces świętował Vladimir Kuznetsov. Rosjanin o 45 sekund pokonał Glenna Schneidera (USA) i Uwe Varenkampa z Niemiec. W rywalizacji pań najlepsza była Dunka Janni Bormann, która o przeszło 2 minuty wyprzedziła legendarną Jeannie Longo z Francji oraz Elin Gronvik z Norwegii.

Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments