Dwa złote medale zdobyli Polacy w jeździe indywidualnej na czas pierwszego dnia mistrzostw świata UCI Gran Fondo w Poznaniu.

Dzisiaj w okolicach Poznania rozegrano pierwszą konkurencję mistrzostw świata mastersów. Była to jazda indywidualna na czas na dystansie ponad 18 kilometrów.

Świetnie najważniejszą imprezę dla mastersów rozpoczęli reprezentanci Polski.

Złoty medal w open wywalczyła Ewa Bańkowska, która trasę przejechała w czasie 25:44, zostawiając w tyle kilkuset panów!

Mistrzem świata w kategorii M40-44 został Mirosław Wójciak (23:27), który zdobył także brązowy medal open. Oczko niżej w open był Piotr Klin (23:28), rekordzista świata amatorów w jeździe godzinnej na torze,  który w swojej kategorii (M19-34) był drugi.

Brązowe medale wywalczyli także: Mirosław Jaszowski (M60-64) i Ksawery Leszczyński (M75-79).

Wielkie gratulacje.

W niedzielę zostanie rozegrany wyścig ze startu wspólnego. Liczymy na kolejne medale Polaków.