Za niespełna miesiąc w Yorkshire odbędą się mistrzostwa świata. Pierwsze reprezentacje prezentują już swoje składy. Liderem kadry Nowej Zelandii będzie George Bennett.

Bennett przystąpi do mistrzostw świata po dwóch Wielkich Tourach. Obecnie jest ważnym pomocnikiem Primoża Roglicia na Vuelta a Espana. Rok temu w Innsbrucku Nowozelandczyk zajął 18. miejsce na mistrzostwach świata. Kolarz Jumbo-Visma ma być liderem swojej reprezentacji, ale trasa w Yorkshire może odpowiadać także Patrickowi Bevinowi. Kolarz CCC Team pojedzie także w czasówce. Rok temu w tej specjalności był 8. W obydwu konkurencjach wystartuje także Tom Scully. Skład Nowej Zelandii na wyścig ze startu wspólnego uzupełnia Dion Smith.

W wyścigu elity kobiet ekipa z Oceanii liczy na Georgię Williams. Zawodniczka Mitchelton-Scott może powalczyć o dobre miejsca w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe na czas. Rok temu Williams została 11. zawodniczką świata w czasówce. Do Yorkshire pojadą także młode zawodniczki – Mikayla Hansen i Ella Harris.

Nowozelandczycy liczą także na dobre wyniki w młodszych kategoriach. Szczególnie na stażystę w Mitchelton-Scott Jamesa Fouche’a w kategorii u23 oraz juniorów – Finna Fishera-Blacka i Ellę Wyllie.

Reprezentacja Nowej Zelandii na mistrzostwa świata 2019:

Elita mężczyzn: George Bennett (start wspólny), Patrick Bevin (start wspólny, jazda na czas), Tom Scully (start wspólny, jazda na czas), Dion Smith (start wspólny)

Elita kobiet: Ella Harris (start wspólny), Mikayla Harvey (start wspólny, jazda na czas), Georgia Williams (start wspólny, jazda na czas)

U23 mężczyzn: Ethan Batt (start wspólny), James Fouche (start wspólny, jazda na czas), Paul Wright (start wspólny)

Juniorzy: Drew Christensen (start wspólny), Logan Currie (start wspólny, jazda na czas), Finn Fisher-Black (start wspólny, jazda na czas), Ari Scott (start wspólny), Reuben Thompson (start wspólny, jazda na czas)

Juniorki: Stella Nightingale (start wspólny), Ella Wyllie (start wspólny, jazda na czas)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments