fot. UAE Team Emirates

Sonny Colbrelli z ekipy Bahrain-Merida wygrał ostatni etap Deutschland Tour. Cały wyścig padł łupem Jaspera Stuyvena.

Dziś kolarze wystartowali w Eisenach. Stamtąd ruszyli na południe, w kierunku Turyńskich Gór Łupkowych, by później znów skierować się na północ, aż do Erfurtu, gdzie mieli przejechać dwa okrążenia. Na tej 157-kilometrowej trasie mieli do przejechania trzy górskie premie, a później, już na rundach, trzy krótkie niekategoryzowane podjazdy prowadzące aż do samej kreski.

Jako że wszystkie premie umiejscowione były w pierwszej części trasy, do przodu ruszyło kilku kolarzy zainteresowanych walką w klasyfikacji górskiej. Była to siódemka- Jenthe Biermans (Katusha), Kasper Asgreen (Deceuninck), Nans Peters (Ag2r), Kamil Gradek (CCC), Magnus Cort Nielsen (Astana), Mads Pedersen (Trek), Evgeniy Shalunov (Gazprom).

Najlepiej wyszedł na tym Cort Nielsen, który najdłużej utrzymał się przed peletonem, a dzięki zdobytym punktom wyprzedził w walce o niebieską koszulkę dla najlepszego górala samego Vincenzo Nibalego. Przed górską premią Włoch ruszył za Duńczykiem, jednak trykotu nie udało mu się uratować.

Na 70 kilometrów przed metą obaj zostali doścignięci przez mocno przerzedzoną główną grupę- już bez Michała Kwiatkowskiego, Marka Cavendisha i Pascala Ackermanna, który postanowił się wycofać. Przez kolejne kilkadziesiąt minut swoich sił próbowali kolejni uciekinierzy- m.in. Joshua Huppertz- zdaniem organizatorów najbardziej aktywny kolarz etapu.

Niemiec został doścignięty dopiero na około 16 kilometrów przed metą. Wtedy rozpoczęła się walka między faworytami. Najpierw o bonusowe sekundy, zgarnięte ostatecznie przez Lutsenkę, a później o zwycięstwo etapowe.

W końcówce aktywnie jechali Vincenzo Nibali i Andre Greipel, którzy niespodziewanie zaatakowali na 2 kilometry przed metą, nieźle prezentowali się kolarze CCC, jednak zwycięstwo przypadło w udziale Sonnemu Colbrellemu. Mimo to Włoch ukończył wyścig dopiero na drugiej pozycji- za Jasperem Stuyvenem, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w wyścigu wieloetapowym. Ostatnie miejsce na podium zajął natomiast Yves Lampaert z Deceunincku.

Wyniki 4. etapu:

1 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 3:44:48
2 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:00
4 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
6 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
7 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:00
8 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:00:00
9 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:00
10 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:00:00
11 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
12 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:00:00
13 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos 0:00:00
14 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
15 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:00
16 Marc Hirschi (SUI) Team Sunweb 0:00:00
17 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:00
18 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
19 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
20 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
21 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:00
22 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:00
23 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:00:09
24 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:09
25 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:00:16
26 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:17
27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:17
28 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:17
29 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:17
30 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:00:17
31 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:00:24
32 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:34
33 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:00:41
34 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:55
35 Romain Hardy (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:55
36 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:01:18
37 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:01:30
38 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:01:35
39 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:23
40 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:02:35
41 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:02:35
42 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:02:35
43 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos 0:02:35
44 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:03:23
45 Immanuel Stark (GER) P&S Metalltechnik 0:03:23
46 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:25
47 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:25
48 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:03:25
49 Juri Hollmann (GER) Team Katusha Alpecin 0:03:25
50 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin 0:03:25
51 Enrico Gasparotto (SUI) Team Dimension Data 0:03:25
52 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:25
53 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:03:25
54 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:25
55 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:03:25
56 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:25
57 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:03:25
58 Fred Wright (GBr) CCC Team 0:03:25
59 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:04:10
60 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:10
61 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:04:10
62 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid 0:04:10
63 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:04:28
64 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:04:28
65 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:04:33
66 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:04:33
67 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:04:33
68 Kim Alexander Heiduk (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:04:33
69 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:04:33
70 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:04:33
71 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:04:33
72 Stef Krul (Ned) Team Jumbo – Visma 0:04:33
73 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:05:20
74 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:05:20
75 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:05:20
76 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:05:20
77 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:05:20
78 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:05:20
79 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:05:20
80 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:05:20
81 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:20
82 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:06:47
83 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:06:55
84 Miká Heming (GER) Team Dauner-AKKON 0:06:55
85 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:06:55
86 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:06:55
87 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:06:55
88 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:06:55
89 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:07
90 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:09:07
91 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:09:07
92 James Whelan (Aus) EF Education First 0:09:07
93 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:09:07
94 Julian Braun (GER) Team Dauner-AKKON 0:09:07
95 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:09:07
96 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:09:07
97 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:07
98 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:09:07
99 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:07
100 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:13:00
101 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:13:00
102 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:13:00
103 Sven Thurau (GER) Team Dauner-AKKON 0:13:00
104 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:13:00
105 Kilian Steigner (GER) Team Dauner-AKKON 0:13:00
106 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:13:00
107 Robert William Kessler (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:13:00
108 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:13:00
109 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:13:00
110 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:13:00
111 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:13:00
112 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:13:00
DNF Alex Dowsett (GBr) Team Katusha Alpecin
DNF Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe
DNF Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe
DNF Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos
DNF Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo
DNF Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data
DNF Dominik Bauer (GER) Team Dauner-AKKON
DNF John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik
DNS Sean Bennett (USA) EF Education First

Klasyfikacja generalna:

1 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 16:23:09
2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:00:03
3 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:12
4 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:15
5 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
6 Marc Hirschi (SUI) Team Sunweb 0:00:20
7 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:00:21
8 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:21
9 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:22
10 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:23
11 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos 0:00:23
12 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:00:23
13 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:23
14 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:46
15 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:46
16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:01:03
17 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:01:06
18 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:01:26
19 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:26
20 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:01:26
21 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:01:26
22 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:01:42
23 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:58
24 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:03:05
25 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:57
26 Enrico Gasparotto (SUI) Team Dimension Data 0:04:51
27 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:06:58
28 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:07:05
29 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:05
30 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:07:23
31 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:07:30
32 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:07:49
33 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:08:14
34 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:08:25
35 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:09:21
36 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin 0:09:35
37 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:27
38 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:33
39 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:10:47
40 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:11:35
41 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid 0:11:36
42 Romain Hardy (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:11:42
43 Stef Krul (Ned) Team Jumbo – Visma 0:11:59
44 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:12:37
45 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:12:46
46 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:13:31
47 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:13:56
48 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:13:57
49 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:14:29
50 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:14:34
51 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:14:35
52 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos 0:14:50
53 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:15:15
54 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:16:40
55 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:17:35
56 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:17:35
57 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:17:39
58 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:18:23
59 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:19:11
60 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:20:12
61 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:20:20
62 Immanuel Stark (GER) P&S Metalltechnik 0:21:02
63 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:21:14
64 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:21:43
65 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:22:08
66 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:22:15
67 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:24:19
68 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:24:25
69 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:24:51
70 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:25:49
71 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:26:13
72 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:28:19
73 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:28:37
74 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:29:38
75 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:29:40
76 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:29:47
77 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:30:18
78 Juri Hollmann (GER) Team Katusha Alpecin 0:30:31
79 Fred Wright (GBr) CCC Team 0:30:31
80 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:32:06
81 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:33:20
82 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:33:22
83 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:33:42
84 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:34:36
85 Kim Alexander Heiduk (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:35:26
86 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:36:31
87 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:36:54
88 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:37:06
89 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:37:07
90 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:37:35
91 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:38:14
92 James Whelan (Aus) EF Education First 0:39:06
93 Robert William Kessler (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:40:23
94 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:40:24
95 Miká Heming (GER) Team Dauner-AKKON 0:40:59
96 Sven Thurau (GER) Team Dauner-AKKON 0:43:27
97 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:45:14
98 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:46:16
99 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:46:39
100 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:47:06
101 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:51:13
102 Julian Braun (GER) Team Dauner-AKKON 0:52:52
103 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:56:45
104 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:56:45
105 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:56:45
106 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:56:45
107 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:56:45
108 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:56:45
109 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:56:45
110 Kilian Steigner (GER) Team Dauner-AKKON 1:02:13
111 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 1:02:19
112 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 1:06:22