fot. Vital Concept - B&B Hotels

Nadchodzą duże zmiany w ekipie Vital Concept. Zespół, który praktycznie od razu miał wejść do światowej czołówki, planuje bowiem w końcu spełnić oczekiwania.

Drużyna stworzona w 2018 roku przez Jerome’a Pineau od samego początku miała być mocnym graczem na kolarskim rynku. Symbolem siły zespołu miał być Bryan Coquard, który po kłótniach w zespole Direct Energie potrzebował zmiany otoczenia. Niestety dla Francuza nie było to najlepsze rozwiązanie, gdyż przez kolejne 2 lata nie pojawił się na starcie Tour de France. W sezonie 2020 wiele jednak ma się zmienić.

Pierwszą różnicą względem sezonu 2019 będzie zmiana sponsora głównego, którym od tej pory będzie B&B Hotels. Tym samym zmianie ulegnie nazwa zespołu, która brzmieć będzie dokładnie odwrotnie od tegorocznej. Drugim istotnym ruchem ma być z kolei potężne wzmocnienie składu. Pierwsze nazwisko nie powala jednak na kolana. Do zespołu dołączyć ma bowiem Frederik Backaert.

Co więcej, wiele wskazuje na to, że kilku ważnych zawodników opuści zespół. Na ten moment jest praktycznie pewne, iż na odejście zdecydują się Corentin Ermenault, Marc Fournier oraz Yoann Bagot.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments