fot. twitter

Zwycięstwem Pascala Ackermanna zakończył się pierwszy etap Deutschland Tour. Na finiszu z głównej grupy kolarz Bora-hansgrohe wyprzedził zawodników UAE Team Emirates – Alexandra Kristoffa i Simone Consonniego.

W Hannowerze rozpoczęła się 34. edycja reaktywowanego rok temu wyścigu dookoła Niemiec. Trasa do Halberstadt liczyła 167 kilometrów. Największą trudnością był podjazd na Sternplatz w środkowej części etapu.

W ucieczkę zabrali się: Julien Bernard (Trek-Segafredo), Igor Boev (Gazprom Rusvelo), Nikodemus Holler (Bike Aid) i Joshua Huppertz (Team Lotto-Kern Haus). Maksymalna przewaga czołówki wynosiła blisko 4 minuty.

Premię górską na Sternplatz wygrał Bernard. Na 25 kilometrów przed metą z czołówki odpadł Holler. Pozostali zawodnicy mieli około minutę przewagi. Na 17 kilometrów przed metą znalazł się krótki odcinek bruku. Tam odjechał Julien Bernard.

Na kontrę z peletonu zdecydowali się Tom-Jelte Slagter (Dimension Data) i Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step). 13 kilometrów przed metą nie było już ucieczki. Później swoich sił w samotnej akcji spróbował Mads Pedersen. Kolarz Trek-Segafredo nie był w stanie znacząco odjechać od peletonu.

Kolarze Bora-hansgrohe świetnie doprowadzili Pascala Ackermanna do ostatnich metrów. Niemiecki sprinter sięgnął po kolejne zwycięstwo etapowe w tym sezonie. Ackermann został pierwszym liderem Deutschland Tour. Drugi był Alexander Kristoff, a trzeci Simone Consonni.

Wyniki 1. etapu:

1 ACKERMANN Pascal (BORA – HANSGROHE) 3:49:30
2 KRISTOFF Alexander (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
3 CONSONNI Simone (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
4 BOL Cees (TEAM SUNWEB) 0:00:00
5 STUYVEN Jasper (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
6 ASGREEN Kasper (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
7 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
8 DENZ Nico (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
9 POLITT Nils (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
10 COLBRELLI Sonny (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
11 SWIFT Ben (TEAM INEOS) 0:00:00
12 GREIPEL André (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:00
13 LAMPAERT Yves (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
14 SERRY Pieter (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
15 KLUGE Roger (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
16 ULISSI Diego (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
17 ROOSEN Timo (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:00
18 NIBALI Vincenzo (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
19 NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel (TEAM INEOS) 0:00:00
20 HIRSCHI Marc (TEAM SUNWEB) 0:00:00
21 HINDLEY Jai (TEAM SUNWEB) 0:00:00
22 MCLAY Daniel (EF EDUCATION FIRST) 0:00:00
23 LUTSENKO Alexey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
24 KEUKELEIRE Jens (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
25 GASPAROTTO Enrico (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
26 BONNAMOUR Franck (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:00
27 SKUJINS Toms (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
28 ROVNY Ivan (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:00
29 MAS NICOLAU Enric (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
30 HEIDUK Kim Alexander (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:00:00
31 CHEREL Mikael (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
32 SLAGTER Tom-Jelte (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
33 SELIG Rüdiger (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
34 BENNETT Sean (EF EDUCATION FIRST) 0:00:00
35 MANDRYSCH John (P & S METALLTECHNIK) 0:00:00
36 HARDY Romain (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:00
37 BACKAERT Frederik (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:00:00
38 BIERMANS Jenthe (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
39 VANSPEYBROUCK Pieter (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:00:00
40 PETERS Nans (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
41 VILLELLA Davide (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
42 OFFREDO Yoann (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:00:00
43 VAN HOECKE Gijs (CCC TEAM) 0:00:00
44 KRUL Stef (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:00
45 VINGEGAARD Jonas (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:00
46 RIABUSHENKO Aleksandr (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
47 GESCHKE Simon (CCC TEAM) 0:00:00
48 GOGL Michael (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
49 GONÇALVES José (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
50 BOUWMAN Koen (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:00
51 ROSSKOPF Joseph (CCC TEAM) 0:00:00
52 SIVAKOV Pavel (TEAM INEOS) 0:00:00
53 GESBERT Elie (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:00
54 KÄMNA Lennard (TEAM SUNWEB) 0:00:00
55 BUCHMANN Emanuel (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
56 WOLF Justin (BIKE AID) 0:00:00
57 ALAPHILIPPE Julian (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
58 CAICEDO Jonathan (EF EDUCATION FIRST) 0:00:00
59 HOLLMANN Juri (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
60 FRANK Mathias (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
61 CARUSO Damiano (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
62 WRIGHT Fred (CCC TEAM) 0:00:00
63 ŠPILAK Simon (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
64 DEBESAY Mekseb (BIKE AID) 0:00:00
65 STARK Immanuel (P & S METALLTECHNIK) 0:00:00
66 DUPONT Hubert (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
67 ZEITS Andrey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
68 LAENGEN Vegard Stake (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
69 EVENEPOEL Remco (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
70 MARTIN Daniel (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
71 VANENDERT Jelle (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
72 GASTAUER Ben (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
73 LINDEMAN Bert-Jan (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:15
74 ZOIDL Riccardo (CCC TEAM) 0:00:17
75 RUTSCH Jonas (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:00:17
76 GAROSIO Andrea (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:17
77 MAES Nikolas (LOTTO SOUDAL) 0:00:17
78 HAMILTON Christopher (TEAM SUNWEB) 0:00:17
79 PORTE Richie (TREK – SEGAFREDO) 0:00:17
80 FEILLU Brice (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:17
81 BERNARD Julien (TREK – SEGAFREDO) 0:00:17
82 KESSLER Robert William (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:00:17
83 KULIKOV Vladislav (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:22
84 SHILOV Sergei (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:22
85 ROWE Luke (TEAM INEOS) 0:00:25
86 MARTENS Paul (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:30
87 GRADEK Kamil (CCC TEAM) 0:00:32
88 DOWSETT Alex (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:36
89 THOMAS Geraint (TEAM INEOS) 0:00:42
90 KWIATKOWSKI Michal (TEAM INEOS) 0:00:42
91 SCHWARZMANN Michael (BORA – HANSGROHE) 0:00:42
92 KANTER Max (TEAM SUNWEB) 0:00:45
93 NIBALI Antonio (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:47
94 SCHILLINGER Andreas (BORA – HANSGROHE) 0:00:49
95 BOEV Igor (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:54
96 PEDERSEN Mads (TREK – SEGAFREDO) 0:01:02
97 SCULLY Tom (EF EDUCATION FIRST) 0:01:33
98 SIEBERG Marcel (BAHRAIN – MERIDA) 0:02:53
99 NIELSEN Magnus Cort (ASTANA PRO TEAM) 0:02:53
100 CAVENDISH Mark (TEAM DIMENSION DATA) 0:02:53
101 CONTRERAS PINZON Rodrigo (ASTANA PRO TEAM) 0:02:53
102 HEMING Miká (TEAM DAUNER | AKKON) 0:02:53
103 EIKING Odd Christian (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:02:53
104 BRAUN Julian (TEAM DAUNER | AKKON) 0:02:53
105 WHELAN James (EF EDUCATION FIRST) 0:02:53
106 KREDER Wesley (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:02:53
107 BAUER Dominik (TEAM DAUNER | AKKON) 0:02:53
108 KNAUP Tobias (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:02:53
109 SHALUNOV Evgeny (GAZPROM – RUSVELO) 0:02:53
110 CARSTENSEN Lucas (BIKE AID) 0:02:53
111 RENSHAW Mark (TEAM DIMENSION DATA) 0:02:53
112 ASCHENBRENNER Michel (P & S METALLTECHNIK) 0:02:53
113 VAN ENGELEN Adne (BIKE AID) 0:02:53
114 NOLDE Tobias (P & S METALLTECHNIK) 0:02:53
115 BICHLMANN Daniel (BIKE AID) 0:02:53
116 RÖBER Dominik (P & S METALLTECHNIK) 0:02:53
117 JÄGELER Robert (P & S METALLTECHNIK) 0:02:53
118 HUGGER Jan (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:02:53
119 HUPPERTZ Joshua (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:02:53
120 THURAU Sven (TEAM DAUNER | AKKON) 0:02:53
121 ARSLANOV Ildar (GAZPROM – RUSVELO) 0:02:53
122 FRISON Frederik (LOTTO SOUDAL) 0:04:34
123 EWAN Caleb (LOTTO SOUDAL) 0:04:34
124 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando (ASTANA PRO TEAM) 0:06:48
125 VAN MELSEN Kevin (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:06:48
126 STEIGNER Kilian (TEAM DAUNER | AKKON) 0:08:21
127 MAMOS Philipp (TEAM DAUNER | AKKON) 0:08:21
128 THOMSON Jay Robert (TEAM DIMENSION DATA) 0:08:21
129 BURGHARDT Marcus (BORA – HANSGROHE) 0:08:27
130 HOLLER Nikodemus (BIKE AID) 0:08:27
131 BOUET Maxime (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:12:36
DNS BETTIOL Alberto (EF EDUCATION FIRST)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 ACKERMANN Pascal (BORA – HANSGROHE) 3:49:20
2 KRISTOFF Alexander (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:04
3 CONSONNI Simone (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:06
4 SLAGTER Tom-Jelte (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:08
5 ASGREEN Kasper (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:09
6 BOL Cees (TEAM SUNWEB) 0:00:10
7 STUYVEN Jasper (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
8 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
9 DENZ Nico (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
10 POLITT Nils (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
11 COLBRELLI Sonny (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
12 SWIFT Ben (TEAM INEOS) 0:00:10
13 GREIPEL André (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:10
14 LAMPAERT Yves (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:10
15 SERRY Pieter (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:10
16 KLUGE Roger (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
17 ULISSI Diego (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
18 ROOSEN Timo (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:10
19 NIBALI Vincenzo (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
20 NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel (TEAM INEOS) 0:00:10
21 HIRSCHI Marc (TEAM SUNWEB) 0:00:10
22 HINDLEY Jai (TEAM SUNWEB) 0:00:10
23 MCLAY Daniel (EF EDUCATION FIRST) 0:00:10
24 LUTSENKO Alexey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
25 KEUKELEIRE Jens (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
26 GASPAROTTO Enrico (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
27 BONNAMOUR Franck (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:10
28 SKUJINS Toms (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
29 ROVNY Ivan (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:10
30 MAS NICOLAU Enric (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:10
31 HEIDUK Kim Alexander (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:00:10
32 CHEREL Mikael (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
33 SELIG Rüdiger (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
34 BENNETT Sean (EF EDUCATION FIRST) 0:00:10
35 MANDRYSCH John (P & S METALLTECHNIK) 0:00:10
36 HARDY Romain (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:10
37 BACKAERT Frederik (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:00:10
38 BIERMANS Jenthe (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
39 VANSPEYBROUCK Pieter (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:00:10
40 PETERS Nans (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
41 VILLELLA Davide (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
42 OFFREDO Yoann (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:00:10
43 VAN HOECKE Gijs (CCC TEAM) 0:00:10
44 KRUL Stef (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:10
45 VINGEGAARD Jonas (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:10
46 RIABUSHENKO Aleksandr (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
47 GESCHKE Simon (CCC TEAM) 0:00:10
48 GOGL Michael (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
49 GONÇALVES José (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
50 BOUWMAN Koen (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:10
51 ROSSKOPF Joseph (CCC TEAM) 0:00:10
52 SIVAKOV Pavel (TEAM INEOS) 0:00:10
53 GESBERT Elie (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:10
54 KÄMNA Lennard (TEAM SUNWEB) 0:00:10
55 BUCHMANN Emanuel (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
56 WOLF Justin (BIKE AID) 0:00:10
57 ALAPHILIPPE Julian (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:10
58 CAICEDO Jonathan (EF EDUCATION FIRST) 0:00:10
59 HOLLMANN Juri (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
60 FRANK Mathias (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
61 CARUSO Damiano (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
62 WRIGHT Fred (CCC TEAM) 0:00:10
63 ŠPILAK Simon (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
64 DEBESAY Mekseb (BIKE AID) 0:00:10
65 STARK Immanuel (P & S METALLTECHNIK) 0:00:10
66 DUPONT Hubert (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
67 ZEITS Andrey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
68 LAENGEN Vegard Stake (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
69 EVENEPOEL Remco (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:10
70 MARTIN Daniel (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
71 VANENDERT Jelle (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
72 GASTAUER Ben (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
73 BERNARD Julien (TREK – SEGAFREDO) 0:00:24
74 LINDEMAN Bert-Jan (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:25
75 ZOIDL Riccardo (CCC TEAM) 0:00:27
76 RUTSCH Jonas (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:00:27
77 GAROSIO Andrea (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:27
78 MAES Nikolas (LOTTO SOUDAL) 0:00:27
79 HAMILTON Christopher (TEAM SUNWEB) 0:00:27
80 PORTE Richie (TREK – SEGAFREDO) 0:00:27
81 FEILLU Brice (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:27
82 KESSLER Robert William (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:00:27
83 KULIKOV Vladislav (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:32
84 SHILOV Sergei (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:32
85 ROWE Luke (TEAM INEOS) 0:00:35
86 MARTENS Paul (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:40
87 GRADEK Kamil (CCC TEAM) 0:00:42
88 DOWSETT Alex (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:46
89 THOMAS Geraint (TEAM INEOS) 0:00:52
90 KWIATKOWSKI Michal (TEAM INEOS) 0:00:52
91 SCHWARZMANN Michael (BORA – HANSGROHE) 0:00:52
92 KANTER Max (TEAM SUNWEB) 0:00:55
93 NIBALI Antonio (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:57
94 SCHILLINGER Andreas (BORA – HANSGROHE) 0:00:59
95 BOEV Igor (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:04
96 PEDERSEN Mads (TREK – SEGAFREDO) 0:01:12
97 SCULLY Tom (EF EDUCATION FIRST) 0:01:43
98 SIEBERG Marcel (BAHRAIN – MERIDA) 0:03:03
99 NIELSEN Magnus Cort (ASTANA PRO TEAM) 0:03:03
100 CAVENDISH Mark (TEAM DIMENSION DATA) 0:03:03
101 CONTRERAS PINZON Rodrigo (ASTANA PRO TEAM) 0:03:03
102 HEMING Miká (TEAM DAUNER | AKKON) 0:03:03
103 EIKING Odd Christian (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:03:03
104 BRAUN Julian (TEAM DAUNER | AKKON) 0:03:03
105 WHELAN James (EF EDUCATION FIRST) 0:03:03
106 KREDER Wesley (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:03:03
107 BAUER Dominik (TEAM DAUNER | AKKON) 0:03:03
108 KNAUP Tobias (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:03:03
109 SHALUNOV Evgeny (GAZPROM – RUSVELO) 0:03:03
110 CARSTENSEN Lucas (BIKE AID) 0:03:03
111 RENSHAW Mark (TEAM DIMENSION DATA) 0:03:03
112 ASCHENBRENNER Michel (P & S METALLTECHNIK) 0:03:03
113 VAN ENGELEN Adne (BIKE AID) 0:03:03
114 NOLDE Tobias (P & S METALLTECHNIK) 0:03:03
115 BICHLMANN Daniel (BIKE AID) 0:03:03
116 RÖBER Dominik (P & S METALLTECHNIK) 0:03:03
117 JÄGELER Robert (P & S METALLTECHNIK) 0:03:03
118 HUGGER Jan (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:03:03
119 HUPPERTZ Joshua (TEAM LOTTO – KERN HAUS) 0:03:03
120 THURAU Sven (TEAM DAUNER | AKKON) 0:03:03
121 ARSLANOV Ildar (GAZPROM – RUSVELO) 0:03:03
122 FRISON Frederik (LOTTO SOUDAL) 0:04:44
123 EWAN Caleb (LOTTO SOUDAL) 0:04:44
124 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando (ASTANA PRO TEAM) 0:06:58
125 VAN MELSEN Kevin (WANTY – GOBERT CYCLING TEAM) 0:06:58
126 STEIGNER Kilian (TEAM DAUNER | AKKON) 0:08:31
127 MAMOS Philipp (TEAM DAUNER | AKKON) 0:08:31
128 THOMSON Jay Robert (TEAM DIMENSION DATA) 0:08:31
129 BURGHARDT Marcus (BORA – HANSGROHE) 0:08:37
130 HOLLER Nikodemus (BIKE AID) 0:08:37
131 BOUET Maxime (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:12:46