Foto: La Vuelta

Jesus Herrada (Cofidis) wygrał po pięknej walce szósty etap Vuelta a Espana. Szóste miejsce wywalczył Paweł Poljański (BORA-hansgrohe). Nowym liderem został Dylan Teuns (Bahrain-Merida).

Szósty etap hiszpańskiej Vuelty prowadził z Mora de Rubielos do Ares del Maestrat i liczył niespełna 199 kilometrów. To była kolejna górzysta przeprawa, ale tym razem na dużo mniejszej wysokości. Na kolarzy czekały łącznie cztery oznaczone podjazdy.

Od samego początku mieliśmy próby wielu ataków, a brylował w tym przede wszystkim Wout Poel (Team Ineos). Holender wygrał dwie pierwsze górskie premie, ale peleton nie dał mu szans na dłuższą ucieczkę.

Ostatecznie na czele kręciła jedenastoosobowa grupka, w którą zabrał się Paweł Poljański (BORA-hansgrohe). Oprócz Polaka w odjeździe byli: David de la Cruz (Team Ineos), Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Jesus Herrada (Cofidis), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Dorian Godon (AG2R La Mondiale), Tejay Van Garderen (EF Education First), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Nelson Oliveira (Movistar Team), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott) oraz Robert Gesink (Jumbo-Visma).

Tempo było zawrotne. W drugiej godzinie kolarze przejechali 50 kilometrów. Niestety nie obeszło się bez wielkiej kraksy w peletonie. Z tego powodu z wyścigu wycofali się: były lider Nicolas Roche (Sunweb), Rigoberto Uran i Hugh Carthy (obaj EF Education First) oraz najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC Team – Victor de la Parte.

Około 60 kilometrów przed metą przewaga ustabilizowała się i oscylowała wokół trzech minut. Na jedynej dziś lotnej premii trzy sekundy zdobył David de la Cruz. W miarę zbliżania się do finałowego podjazdu peleton coraz bardziej odpuszczał ucieczkę.

Na 28 kilometrów przed metą z czołówki zaatakował Tsgabu Grmay. Etiopczyk jako pierwszy zameldował się na trzeciej górskiej premii. Kolejna grupa traciła niespełna 30 sekund. Na zjeździe w jednym z zakrętów upadł Tejay Van Garderen. To był fatalny dzień dla zawodników Education First.

Po 10 kilometrach do zawodnika Mitchelton-Scott dojechał Nelson Oliveira. Finałowy podjazd pod Puerto de Ares (7,9 km długości; średnie nachylenie 5,0%) dwójka rozpoczęła 30 sekund przed grupą Pawła Poljańskiego. Peleton tracił prawie sześć minut.

4000 metrów przed szczytem mocniej nacisnął Armirail, a po chwili skontrowali go Teuns i Herrada. Z czołówki odpadł Grmay, a do Oliveiry dojechała goniąca go dwójka. Także po chwili Portugalczyk nie wytrzymał ich tempa.

Teuns i Herrada nie dali się już dogonić i między sobą rozegrali ostatnie metry. Więcej sił w męczącej końcówce zachował Jesus Herrada (Cofidis). Drugi na mecie Dylan Teuns (Bahrain-Merida) został nowym liderem wyścigu.

Szósty na mecie był Paweł Poljański (BORA-hansgrohe).

Dość nieoczekiwanie z peletonu zaatakował Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), ale Słoweniec ostatecznie niewiele nadrobił nad konkurentami.

Wyniki szóstego etapu:

1 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 4:43:55
2 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:00:07
3 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:21
4 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:21
5 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:00:37
6 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:39
7 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:45
8 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:47
9 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:00:50
10 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:02:35
11 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:05:42
12 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:44
13 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:05:44
14 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:05:44
15 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:05:44
16 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:05:44
17 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:05:44
18 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:05:44
19 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:05:44
20 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:05:44
21 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:44
22 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:05:44
23 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:05:44
24 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:05:44
25 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:05:50
26 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:05:50
27 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:50
28 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:05:50
29 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:50
30 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:05:55
31 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:05:59
32 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:06:00
33 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:00
34 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:06:00
35 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:06:00
36 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:06:00
37 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:06:00
38 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:06:00
39 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:06:04
40 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:06:05
41 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:06:14
42 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:21
43 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:28
44 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:06:38
45 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:06:38
46 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:06:38
47 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:06:38
48 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:06:38
49 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:06:38
50 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:38
51 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:07:14
52 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:24
53 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:08:20
54 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:30
55 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:08:45
56 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:09:18
57 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:09:29
58 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:29
59 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:09:29
60 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:09:29
61 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:09:29
62 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:09:29
63 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:09:29
64 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:09:29
65 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:09:29
66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:09:29
67 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:10:22
68 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:11:31
69 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:11:31
70 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:31
71 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:31
72 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:11:31
73 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:11:31
74 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:11:31
75 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:11:31
76 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:12:15
77 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:12:15
78 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:12:15
79 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:15
80 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:12:15
81 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:12:15
82 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:12:15
83 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:12:15
84 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:12:15
85 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:12:15
86 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:12:15
87 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:12:15
88 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:12:15
89 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:12:15
90 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:15
91 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:12:15
92 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:15
93 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:12:15
94 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:15
95 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:12:15
96 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:12:30
97 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:12:48
98 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:12:48
99 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:12:48
100 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:48
101 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:12:48
102 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:12:48
103 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:12:48
104 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:12:48
105 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:12:48
106 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:48
107 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:13:05
108 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:13:20
109 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:13:25
110 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:13:25
111 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:13:39
112 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:13:51
113 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:14:32
114 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:14:32
115 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:32
116 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:32
117 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:14:32
118 William Barta (USA) CCC Team 0:14:32
119 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:14:32
120 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:14:32
121 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:34
122 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:16:05
123 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:16:05
124 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:16:05
125 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:16:05
126 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:16:05
127 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:16:05
128 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:16:05
129 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:16:05
130 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:05
131 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:16:05
132 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:16:05
133 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:16:12
134 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:55
135 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:55
136 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:18:08
137 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:50
138 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:18:52
139 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:20:00
140 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:21:45
141 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:21:45
142 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:21:45
143 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:21:45
144 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:21:45
145 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:21:45
146 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:45
147 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:21:45
148 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 0:21:45
149 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:21:45
150 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:21:45
151 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:21:45
152 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:21:45
153 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:22:52
154 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:22:52
155 Logan Owen (USA) EF Education First 0:22:52
156 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:22:52
157 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:22:52
158 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:22:52
159 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:22:52
160 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:22:52
161 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:22:52
162 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:22:52
163 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:22:52
164 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:22:52
165 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:22:52
166 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:23:15
167 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:23:44
168 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:23:44
169 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:24:45
DNF Victor De La Parte (Esp) CCC Team
DNF Rigoberto Uran (Col) EF Education First
DNF Hugh Carthy (GBr) EF Education First
DNF Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 23:44:00
2 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:00:38
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:01:00
4 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:01:14
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:23
6 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:23
7 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:01:28
8 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:02:17
9 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:18
10 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:02:47
11 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:02:50
12 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:54
13 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:03:26
14 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:03:29
15 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:03:46
16 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:47
17 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:37
18 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:04:38
19 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:04:49
20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:07
21 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:34
22 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:05:45
23 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:46
24 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:06:10
25 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:06:24
26 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:06:45
27 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:06:57
28 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:07:44
29 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:47
30 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:08:53
31 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:08:57
32 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:08:59
33 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:09:47
34 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:09:48
35 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:10:34
36 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:54
37 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:11:24
38 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:12:04
39 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:05
40 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:12:09
41 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:26
42 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:12:47
43 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:13:29
44 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:14:32
45 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:14:45
46 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:15:22
47 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:15:27
48 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:05
49 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:16:53
50 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:17:02
51 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:17:05
52 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:17:20
53 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:50
54 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:18:32
55 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:18:37
56 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:19:30
57 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:19:39
58 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:20:10
59 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:14
60 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:20:19
61 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:20:43
62 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:21
63 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:22:05
64 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:22:49
65 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:23:25
66 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:23:30
67 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:23:48
68 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:23:50
69 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:12
70 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:24:18
71 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:24:31
72 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:24:35
73 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:24:37
74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:24:39
75 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:25:13
76 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:25:21
77 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:25:32
78 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:25:53
79 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:26:14
80 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:26:34
81 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:26:34
82 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:27:08
83 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:27:40
84 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:27:56
85 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:28:17
86 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:28:27
87 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:29:12
88 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:29:41
89 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:29:48
90 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:30:01
91 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:30:08
92 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:30:38
93 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:31:29
94 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:31:51
95 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:31:52
96 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:32:25
97 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:32:25
98 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:32:50
99 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:33:07
100 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:33:30
101 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:33:35
102 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:33:41
103 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:33:47
104 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:35:07
105 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:35:24
106 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:35:29
107 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:35:42
108 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:35:54
109 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:35:56
110 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:36:07
111 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:36:47
112 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:36:47
113 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:37:28
114 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:37:51
115 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:38:13
116 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:38:23
117 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:38:46
118 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:39:00
119 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:39:03
120 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:39:18
121 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:39:52
122 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:39:59
123 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:40:02
124 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:40:33
125 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:40:44
126 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:41:07
127 Logan Owen (USA) EF Education First 0:41:19
128 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:42:33
129 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:42:40
130 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:42:49
131 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:42:49
132 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:43:22
133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:43:35
134 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:44:23
135 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:44:29
136 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:44:29
137 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:44:44
138 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:45:36
139 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:46:00
140 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:46:45
141 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:47:38
142 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:48:10
143 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:48:44
144 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:48:46
145 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:49:04
146 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:49:11
147 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:49:15
148 William Barta (USA) CCC Team 0:49:51
149 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:50:04
150 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:50:52
151 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:51:38
152 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:51:57
153 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:52:02
154 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:52:21
155 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:52:24
156 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:53:27
157 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:53:35
158 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:53:41
159 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:55:06
160 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:57:29
161 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:57:57
162 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:59:33
163 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:59:55
164 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 1:01:30
165 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 1:05:32
166 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 1:07:58
167 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 1:08:49
168 Rob Power (Aus) Team Sunweb 1:09:17
169 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 1:18:15