Foto: PhotoGomezSport2019

Sam Bennett (BORA-hansgrohe) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap hiszpańskiej Vuelty. Koszulkę lidera utrzymał Nicolas Roche (Sunweb).

Trzeci dzień Vuelta a Espana przyniósł etap z Ibi. Ciudad del Juguete do Alicante o długości 188 kilometrów. W drugiej części odcinka na kolarzy czekały dwa podjazdy, ale dzisiejsza rywalizacja była raczej przeznaczona dla sprinterów.

Chwilę po starcie w ucieczkę zabrało się trzech Hiszpanów. Na czele kręcili: Angel Madrazo i Diego Rubio (obah Burgos-BH) oraz Hector Saez (Euskadi-Murias).

Dość szybko prowadząca trójka uzyskała ponad sześć minut przewagi nad peletonem prowadzonym głównie przez ekipy mające w swoich składach sprinterów.

Żaden z uciekinierów nie był groźny dla lidera, ale peleton starał się kontrolował sytuację. Na Puerto de Biar (2,7 km długości; średnie nachylenie 4,8%) oczywiście jako pierwszy zameldował się lider klasyfikacji górskiej Angel Madrazo.

Większość pracy na czele dużej grupy spadło na barki trzech zawodników, a byli to Tim Declercq (Deceuninck-Quick Step), Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) oraz Oliverio Troia (UAE Team Emirates).

Na drugim dziś podjeździe – Puerto de Tibi (6,7 km długości; średnie nachylenie 4,1%) z peletonu zaatakowała piątka, w której był między innymi Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Jednak ta grupa została dość szybko doścignięta. Madrazo zdołał dojechać jako pierwszy do górskiej premii, ale za nim jechała już kolejna grupa. Tempa nie zdołał wytrzymać Fernando Gaviria (UAE Team Emirates).

Kolumbijczyk próbował gonić peleton, ale po kilku kilometrach było wiadomo, że dzisiaj nie powalczy o etapowy skalp. Na lotnej premii 3 sekund zgarnął Sergio Higuita (EF Education First), dwie Martijn Tusveld (Sunweb), a jedną Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Zgodnie z oczekiwaniami o wszystkim zadecydował finisz z peletonu. Najlepiej z batalii sprinterów wyszedł Sam Bennett (BORA-hansgrohe). Kolejne miejsca zajęli Edward Theuns (Trek-Segafredo) i Luka Mezgec (Mitchelton-Scott). Dziewiąte miejsce wywalczył Szymon Sajnok (CCC Team).

Liderem pozostał Nicolas Roche (Sunweb).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 4:25:02
2 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
3 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:00:00
4 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
5 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:00:00
6 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
7 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
8 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
9 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:00:00
10 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
11 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
12 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
13 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:00:00
14 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
15 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
16 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
17 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:00
18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:00
19 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:00
20 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
21 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:00:00
22 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:00
23 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:00
24 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:00:00
25 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:00:00
26 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
27 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:00:00
28 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:00
29 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
30 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:00:00
31 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:00
32 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:00:00
33 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
34 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:00:00
35 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:00:00
36 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:00:00
37 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:00
38 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
39 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:00:00
40 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
41 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
42 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:00
43 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
44 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:00:00
45 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
46 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:00:00
47 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
48 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:00
49 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
50 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:00:00
51 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:00
52 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:00
54 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:00:00
55 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:00:00
56 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:00:00
57 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:00
58 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
59 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
60 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
61 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:00:00
62 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:00
63 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
64 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:00:00
65 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:00:00
66 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
67 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:00:00
68 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
69 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
70 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:00:00
71 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
72 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:00:00
73 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:00:00
74 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:00:00
75 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:00:00
76 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
77 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:00:00
78 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:00:00
79 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
80 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
81 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
82 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
83 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
84 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:00:00
85 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
86 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:00:00
87 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
88 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
89 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
90 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
91 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
92 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
93 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
94 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:00:00
95 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
96 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:00:00
97 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:00:00
98 Logan Owen (USA) EF Education First 0:00:00
99 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:00:00
100 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
101 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
102 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:00
103 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
104 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:00
105 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
106 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
107 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:00:00
108 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
109 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
110 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:00:00
111 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:00:00
112 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
113 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
114 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:00:00
115 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
116 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
117 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
118 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
119 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
120 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
121 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
122 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
123 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
124 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
125 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
126 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:00:00
127 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:00:00
128 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:00:00
129 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
130 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:00:00
131 William Barta (USA) CCC Team 0:00:00
132 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:00:00
133 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:00:00
134 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
135 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
136 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:00:00
137 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:00
138 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:00:00
139 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:00:00
140 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
141 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:00
142 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
143 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:20
144 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:00:20
145 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:22
146 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:00:22
147 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:22
148 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:00:24
149 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:00:38
150 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:45
151 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:45
152 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:00:45
153 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:01:19
154 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:19
155 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:19
156 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:19
157 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 0:01:19
158 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:02:13
159 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:02:26
160 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:03:31
161 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:03:39
162 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:04:12
163 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:04:12
164 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:04:12
165 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:04:14
166 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:04:16
167 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:21
168 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:04:49
169 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:05:08
170 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:08:57
171 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:10:50
172 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:10:50
173 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:10:50
174 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:10:50
175 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:10:50
DNS Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 9:51:14
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:02
3 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:00:08
4 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:22
5 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:33
6 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:35
7 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:00:37
8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:38
9 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:46
10 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:46
11 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:48
12 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:49
13 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:51
14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:01:08
15 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:10
16 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:10
17 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:01:13
18 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:01:16
19 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:01:32
20 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:01:39
21 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:01:39
22 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:39
23 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:01:40
24 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:01:41
25 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:41
26 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:01:46
27 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:01:46
28 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:01:46
29 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:01:46
30 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:01:55
31 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:01:57
32 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:01:58
33 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:02:02
34 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:02:04
35 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:02:04
36 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:02:05
37 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:02:05
38 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:02:05
39 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:02:12
40 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:02:12
41 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:02:12
42 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:02:13
43 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:02:13
44 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:02:13
45 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:02:14
46 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:02:14
47 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:02:14
48 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:16
49 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:19
50 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:02:19
51 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:02:19
52 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:02:22
53 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:22
54 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:25
55 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:25
56 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:25
57 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:02:34
58 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:35
59 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:45
60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:02:46
61 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:53
62 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:03:01
63 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:03:09
64 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:22
65 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:29
66 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:03:31
67 Logan Owen (USA) EF Education First 0:03:37
68 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:03:57
69 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:04:00
70 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:04:16
71 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:06:01
72 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:07:41
73 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:07:45
74 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:07:46
75 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:07:55
76 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:07:59
77 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:08:00
78 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:08:00
79 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:09
80 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:09
81 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:08:09
82 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:12
83 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:12
84 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:08:16
85 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:08:48
86 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:09:03
87 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:09:03
88 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:09:14
89 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:09:45
90 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:09:47
91 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:09:49
92 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:09:49
93 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:09:50
94 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:10:00
95 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:10:03
96 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:10:03
97 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:10:03
98 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:10:03
99 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:05
100 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:10:05
101 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:10:06
102 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:10:12
103 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:10:12
104 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:10:12
105 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:10:20
106 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:10:20
107 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:10:21
108 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:10:21
109 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:10:22
110 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:10:23
111 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:24
112 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:10:24
113 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:24
114 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:39
115 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:10:40
116 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:41
117 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:10:42
118 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:10:44
119 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:11:04
120 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:11:09
121 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:11:17
122 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:11:19
123 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:11:19
124 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:11:24
125 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:11:28
126 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:11:41
127 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:12:12
128 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:13:24
129 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:13:35
130 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:56
131 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:14:22
132 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:14:28
133 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:14:54
134 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:15:00
135 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:15:00
136 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:15:03
137 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:15:06
138 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:15:11
139 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:15:39
140 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:15:44
141 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:15:44
142 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:16:07
143 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:16:07
144 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:16:17
145 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:16:44
146 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:17:04
147 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:17:06
148 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:17:47
149 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:17:49
150 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:18:09
151 William Barta (USA) CCC Team 0:18:37
152 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:18:39
153 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:18:58
154 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:08
155 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:19:40
156 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:44
157 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:52
158 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:20:20
159 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:27
160 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:20:48
161 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:20:54
162 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:20:57
163 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:21:31
164 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:21:57
165 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 0:22:12
166 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:24:01
167 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:24:14
168 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:24:55
169 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:25:39
170 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:28:18
171 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:28:57
172 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:29:09
173 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:29:18
174 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:29:18
175 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:33:34