Rally Cycling Team / rallycycling.com

W wieku zaledwie 29 lat Evan Huffman zdecydował się zakończyć sportową karierę.

Nie da się ukryć, że decyzja amerykańskiego kolarza jest mocno niespodziewana. 29-letni kolarz, który na co dzień ścigał się przede wszystkim za oceanem, prezentował bowiem bardzo przyzwoity poziom. W swojej karierze Huffman zanotował też bowiem epizod w zespole Astany, później przechodząc do Rally Cycling, gdzie odniósł swoje największe sukcesy, z wygraniem dwóch etapów Tour of California.

Jak się okazuje, decyzję o odstawieniu roweru Amerykanin podjął podczas niedawno zakończonego Tour of Utah, a dokładniej rzecz ujmując na podjeździe pod Empire Pass.

Ostatni podjazd pod Empire Pass był dla mnie straszny, wręcz ohydny. Byłem tam przecież wielokrotnie i wiele razy cieszyłem się jazdą. Tym razem żadnej radości nie było – czułem się jak przy każdym innym wyjściu na rower. ściganie nie sprawiało mi już radości, tym bardziej, że cały czas musiałem być daleko od domu. Podróże najbardziej mnie zmęczyły

– powiedział doświadczony kolarz Rally UHC.

Co dalej z życiem 29-letniego zawodnika? Nikt nie wie. Niewykluczone, że po dłuższej przerwie przyjdzie mu wrócić do kolarstwa w nieco innej formie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments