Choć ekipa Ineos dopiero co podawała skład na wyścig dookoła Hiszpanii, już dziś doszło do jednej zmiany. W miejsce Kenny’ego Elissonde wystartuje bowiem David de la Cruz.

Zmiana dokonana przez Dave’a Brailsforda i jego świtę jest jedną z bardziej niespodziewanych w ostatnim czasie. Nikt bowiem nie podał oficjalnego powodu, przez który wesoły Francuz został zastąpiony przez Hiszpana, jeszcze niedawno uznawanego za duży talent w przypadku wyścigów wieloetapowych. Jedno jest jednak pewne – Kenny’ego Elissonde na trasie hiszpańskiego wyścigu nie zobaczymy.

W sezonie 2019 De la Cruz jeździł solidnie, choć nie znakomicie. W wielu wyścigach udawało mu się zajmować wysokie pozycje, jak m.in. 8. lokata w niedawno zakończonym Vuelta Burgos, lecz w jego jeździe brakowało błysku. Mimo to Hiszpan był jednak lepszy od wspomnianego Kenny’ego Elissonde, który solidny występ w tym roku zanotował jedynie w Herald Sun Tour. Niewykluczone, że właśnie przez to Francuz z końcem sezonu rozstanie się z dotychczasowym pracodawcą.