Fot. Team Katusha

Martin Toft Madsen z ekipy BHC Almeborg Bornholm wygrał czasówkę rozgrywaną na drugim etapie Tour of Denmark. Nowym liderem został Mads Wurtz Schmidt.

Trasa wyznaczona dookoła Grindstad miała 17 kilometrów i była płaska jak stół. To tutaj miały powstać pierwsze większe różnice w klasyfikacji generalnej.

W wyścigu bierze udział polska ekipa Hurom, która liczyła dziś szczególnie na Adriana Kurka, jednak Polak nie odegrał dziś większej roli- po przyjeździe na metę zajmował szóstą pozycję, a wyścig zakończył na 48. miejscu – 2 pozycje niżej niż kolega z ekipy- Jakub Kaczmarek.

Najlepszy czas wykręcił Martin Toft Madsen (BHC Almeberg Bornholm). Duńczyk w świetnym stylu przejechał drugą część trasy, dzięki czemu uzyskał czas 19:35. Drugi był Rasmus Quaade (Riwal), który stracił do niego 10 sekund, natomiast trzecie miejsce zajął Mads Wurtz Schmidt (Reprezentacja Danii).

Dzięki świetnemu występowi Wurtz Schmidt odebrał Tiesjowi Benootowi miano lidera. Na drugim miejscu z takim samym czasem jest 22-letni Niklas Larsen. Natomiast Benoot spadł na dziewiątą pozycję i traci 14 sekund.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments