fot. ASO / Pauline Balet

Ofensywa ekipy Jumbo – Visma trwa w najlepsze. Po podpisaniu umowy z Tomem Dumoulin, Holendrzy poinformowali o powołaniu zespołu młodzieżowego.

Od wielu lat najlepsze ekipy na świecie starają się zapewniać sobie odpowiednie zaplecze zbudowane z młodych zawodników, którzy pod odpowiednim szyldem objeżdżają się w mniejszych imprezach. Od sezonu 2020 „development team” posiadać będzie także ekipa Jumbo – Visma.

Jak wiadomo, dla holenderskiego teamu będzie to powrót do sprawdzonego już projektu. Do sezonu 2016 istniała bowiem młodzieżowa ekipa Rabobanku. Teraz zarząd Jumbo – Visma z przyjemnością wraca do pracy z utalentowaną młodzieżą.

Jestem niezmiernie dumny, że po upadku Rabobank Development Team, wraz z naszymi sponsorami, udało nam się reaktywować projekt, na którym tak bardzo nam zależy. Teraz, korzystając z przygotowanego programu treningowo-edukacyjnego możemy przyczynić się do rozwoju holenderskiego kolarstwa

– powiedział menadżer zesołu, Richard Plugge.

Co ciekawe, poznaliśmy już skład nowego tworu w światowym peletonie. W 2020 roku młodzieżową ekipę Jumbo – Visma reprezentować będzie 13 kolarzy, którzy nie ukończyli jeszcze 20 lat.

Skład Jumbo – Visma Development Team na sezon 2020: Lars Boven, Owen Geleijn, Olav Kooij, Gijs Leemreize, Rick Pluimers, Mick van Dijke, Tim van Dijke, Axel van der Tuuk, Hidde van Veenendaal (Holandia), Archie Ryan (Irlandia), Finn Fisher-Black (Nowa Zelandia) Michel Hessmann, Maurice Ballerstedt (Niemcy).

Poprzedni artykułWout van Aert odpuści ściganie w przełajach?
Następny artykułVuelta a España 2019: Valverde jedzie po etapowe zwycięstwa, ale…
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments