PHOTO ARIANE BURTON

Ekipa Deceuninck – Quick Step szybko znalazła alternatywę dla Enrica Masa. Patrick Lefevere dogadał się bowiem z Joao Almeidą.

Almeida to zaledwie 21-letni talent, który od ubiegłego sezonu rozwija się pod okiem Axcela Merckxa w zespole Hagens Berman Axeon. Obecnie Portugalczyk walczy o jak najlepszy rezultat w wyścigu Tour of Utah, gdzie zajmuje wysokie, 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ekipa Deceuninck – Quick Step od zawsze była moim numerem 1, więc nie zastanawiałem się nawet, kiedy tylko dostałem propozycję dołączenia do projektu. Największe wrażenie robi na mnie atmosfera w zespole, która jest więcej niż wybitna. Dodatkowo doskonale wiedziałem, że w Watasze młodzi zawodnicy mają olbrzymie możliwości rozwoju. Już nie mogę się doczekać pierwszego sezonu w World Tourze, kiedy to spróbuję jak najwięcej się nauczyć i rozwinąć

– powiedział Portugalczyk.

Jak wiadomo, Almeida jest zawodnikiem, który w w przyszłości ma stanowić o sile swojego zespołu w wyścigach wieloetapowych. Jest to poniekąd odpowiedź ekipy Deceuninck – Quick Step na odejście Enrica Masa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments