fot. Deceuninck-Quick Step

Potwierdziły się informacje o przejściu Philippe’a Gilberta do Lotto Soudal. Zwycięzca tegorocznego Paris-Roubaix podpisał trzyletni kontrakt z belgijskim zespołem.

Gilbert jest związany z Quick-Stepem od 2017 roku. W czasie jazdy dla “Watahy” wygrał m.in. tegoroczny Paris-Roubaix, a dwa lata temu Ronde van Vlaanderen i Amstel Gold Race. Mistrz świata z 2012 roku w barwach Deceuninck-Quick Step pojedzie jeszcze w Vuelta a Espana, Gran Piemonte i Il Lombardia.

Będzie to powrót Gilberta do zespołu Lotto. W latach 2009-2011 jeździł w Silence-Lotto, a potem Omega Pharma-Lotto. Najpierw przeniósł się do BMC Racing Team i w końcu do Quick Stepu.

Bez wątpliwości nadal chcę się ścigać. Kiedy dowiedziałem się, że mogę przedłużyć kontrakt z moim obecnym zespołem tylko o rok, zdecydowałem się na zmianę. Największe zainteresowanie wykazało Lotto Soudal. Znam już ten zespół i ponownie będę jego częścią. Znam dobrze Johna Lelangue’a i Marca Sergeanta. Moimi celami będą przede wszystkim wyścigi klasyczne. Przez ostatnie lata obserwowałem zespół Lotto Soudal z zewnątrz i myślę, że mogło im brakować lidera na takie wyścigi. Postaram się podnieść poziom drużyny. Znam kilku kolarzy z drużyny narodowej, Tim Wellens i Caleb Ewan mieszkają blisko mnie, a Maxime Monfort jest w podobnym wieku i od dawna się ścigamy. Dyscyplina i radość z jazdy są kluczami do uprawiania kolarstwa przez tak długi czas. Na Vuelcie, mistrzostwach świata i Il Lombardia chcę zakończyć przygodę z Deceuninck-Quick Step, najlepiej jak to będzie możliwe

– przyznał Belg w rozmowie dla oficjalnej strony Lotto Soudal.

37-letni Gilbert podpisał trzyletnią umowę. Tym samym prawdopodobnie w Lotto Soudal zakończy swoją karierę.