We wtorkowy poranek 13 sierpnia w wiosce Knesselare położonej między Brugią a Gandawą odbędzie się pogrzeb Bjorga Lambrechta, który zmarł w szpitalu w Rybniku w wyniku skutków kraksy odniesionych podczas trzeciego etapu wyścigu Tour de Pologne. 

Według doniesień portalu Cyclingnews.com w pogrzebie wezmą udział wszyscy kolarze drużyny Lotto-Soudal poza tymi, którzy biorą obecnie udział w wyścigu Binck Bank Tour. Tim Wellens, Stan Dewulf, Frederik Frison, Nikolas Maes, Maxime Monfort, Rémy Mertz oraz Brian van Goethem nie wzięli udziału w prezentacji drużyn, która odbyła się w niedzielę. Zamiast tego odwiedzili dom pogrzebowy, by po raz ostatni oddać hołd swojemu koledze.

Podczas środowego, czyli trzeciego etapu peleton wyścigu Binck Bank Tour przejedzie obok Knesselare, skąd pochodził Bjorg Lambrecht. Jego pamięć zostanie uczczona minutą ciszy, a przed jedną z kawiarni zostanie ułożony wieniec z kwiatów. Do specjalnie przygotowanej księgi pamięci wpisały się już setki ludzi.

– To będzie dla nas trudny tydzień. Musi minąć czas zanim oswoimy się ze śmiercią Bjorga. Wygląda na to, że przez jakiś czas na drużynę będzie spadał cień. Nie jest łatwo przekształcić negatywnych uczuć w te pozytywne

– powiedział dyrektor sportowy w drużynie Lotto-Soudal Herman Frison.

Przypomnijmy, że Bjorg Lambrecht na czterdziestym ósmym kilometrze trzeciego etapu Tour de Pologne nagle stracił kontrolę nad rowerem i zjechał do rowu, w którym nieszczęśliwie uderzył w betonowy przepust. Obrażenia wewnętrzne, których doznał były tak poważne, że nie można było go przetransportować do szpitala drogą powietrzną. Pomimo wysiłków lekarzy zmarł podczas operacji w szpitalu w Rybniku.