Wczoraj kolarze przejechali etap w hołdzie tragicznie zmarłemu Bjorgowi Lambrechtowi. Dzisiaj mają wrócić do normalnego ścigania, ale trudno będzie się na nim skupić.

W atmosferze panującej w peletonie nie jest łatwo myśleć o wyścigu. Przed startem wyścigu spodziewaliśmy się świetnej walki i pierwszych rozstrzygnięć na Kocierzy. Przed nami trzy decydujące etapy, ale po śmierci Bjorga Lambrechta wyścig nie będzie taki sam.

Kolarze wystartują spod Kopalni Soli w Wieliczce. Następnie peleton będzie kierować się na południowy-zachód. Po drodze do Bielska-Białej pokonane zostaną górskie premie: Hucisko (2. kategoria), Rychwałd (2. kategoria) i Przegibek (1. kategoria) oraz lotna premia w Międzybrodziu Bialskim i premia 100-lecie PCK.

Etap zakończy się na 3 rundach o długości ponad 7 kilometrów dookoła Bielska-Białej. Ostatnia prosta prowadzi lekko pod górę.

Nie wiemy, kto teraz jest w stanie myśleć o klasyfikacji generalnej. Możemy być pewni wielu zmian w klasyfikacji generalnej. Wśród kandydatów do zwycięstwa należy dopatrywać specjalistów od klasyków i sprinterów radzących sobie w trudniejszym terenie.

Rok temu w Bielsku-Białej wygrał Michał Kwiatkowski przed Dylanem Teunsem. Tym razem na Tour de Pologne nie ma zwycięzców dwóch poprzednich edycji. Trzeci przed rokiem był Enrico Battaglin. Włoch z Katusha-Alpecin jest jednym z faworytów do zwycięstwa. Na 4. miejscu finiszował obecny lider Tour de Pologne, Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe). Wysoko uplasowali się także Enrico Gasparotto (Dimension Data) i Simone Consonni (UAE Team Emirates).

Na finiszu mocni mogą być także: Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Matej Mohorić (Bahrain Merida), Eduard Prades (Movistar Team), Davide Formolo (Bora-hansgrohe), Sergio Higuita (EF Education First) i Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Zapowiedź wyścigu Tour de Pologne można przeczytać > TUTAJ.

Plan transmisji telewizyjnych znajduje się > TUTAJ.

Oficjalna lista startowa znajduje się > TUTAJ.

Tekstowa relacja na żywo z każdego etapu Tour de Pologne 2019, od startu do mety, na naszej stronie! Zapraszamy!