fot. Michał Kapusta / Naszosie.pl

Według doniesień hiszpańskich mediów “La Roja” nie wystawi składu na wyścig elity mężczyzn w ramach Mistrzostw Europy, które w tym miesiącu odbędą się w holenderskim Alkmaar. 

Mistrzostwa Starego Kontynentu, które potrwają od 7 do 11 sierpnia, kolidują z wyścigami Tour of Portugal (31 lipca – 11 sierpnia), Tour de Pologne (3 – 9 sierpnia) oraz BinckBank Tour (12 – 18 sierpnia). 24 sierpnia wystartuje zaś hiszpańska Vuelta, która jest celem dla wielu hiszpańskich zawodników i drużyn, a – jak wiadomo – przed udziałem w wielkim tourze trzeba wykonać odpowiednie przygotowania.

Portal Ciclo21.com zauważa, że były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Javier Minguez w ubiegłym roku również zmagał się personalnym niedostatkiem, ale ostatecznie kolarze z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas (Jonathan Castroviejo) oraz czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego (Jesus Herrada).

CyclingPro.net sugeruje natomiast, że tegoroczny swoisty bojkot ME ma być sygnałem dla Europejskiej Unii Kolarskiej (UEC), aby znalazła na tę imprezę bardziej dogodny termin. Należy jednak pamiętać, ze Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w połowie września we Włoszech.

Pomimo absencji zespołu mężczyzn, w Alkmaar będzie można podziwiać reprezentację kobiet, orlików oraz juniorki i juniorów.

Obecnym mistrzem Europy w elicie mężczyzn jest Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).