fot. Dimension Data

Brytyjski sprinter Mark Cavendish będzie liderem drużyny Dimension Data podczas 76. edycji wyścigu Tour de Pologne (3 – 9 sierpnia). 

Mark Cavendish walczy o powrót do dobrej dyspozycji po dwuletnich zmaganiach z wirusem Epsteina-Barra. Od lutego 2018 roku nie odniósł żadnego zwycięstwa i pomimo że wyniki badań wykonanych wiosną wskazały, że całkowicie wyzdrowiał, nie otrzymał powołania na Tour de France.

Ostatnio wystąpił we włoskim wyścigu etapowym Adriatica Ionica Race, ale pierwszy sprinterski etap ukończył na sto piątym miejscu, ponad dziewięć minut za zwycięzcą Alvaro Hodegiem (Deceuninck-Quick Step) i wycofał się kolejnego dnia.

W Polsce „Manxmana” będzie wspierał jego przyjaciel Berni Eisel oraz Jaco Venter. Gdy zaś peleton wjedzie w trudniejszy teren pokazać się będą mieli okazję Enrico Gasparotto i Ben O’Connor. Skład drużyny Dimension Data uzupełniają neo-prosi Stefan de Bod i Gino Mader.

Pełny skład drużyny Dimension Data na wyścig Tour de Pologne 2019: Mark Cavendish, Stefan De Bod, Bernhard Eisel, Enrico Gasparotto, Gino Mader, Ben O’Connor, Jaco Venter.

Tekstowa relacja na żywo z każdego etapu Tour de Pologne 2019, od startu do mety, na naszej stronie! Zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments