fot. Tour of Qinghai Lake 2019

Matthew Gibson z drużyny Burgos BH wygrał trzynasty i zarazem ostatni etap wyścigu Tour of Qinghai Lake. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Robinson Chalapud (Medellin). 

Zmagania w osiemnastej edycji wyścigu Tour of Qinghai Lake zakończył płaski jak stół etap na rundach wokół Yinchuan o długości 117 km (sześć okrążeń).

W połowie etapu oderwała się trzyosobowa ucieczka w składzie: Marcus Culey (Team Sapura Cycling), Aaron Gate (Evopro Racing) oraz Daniel Bichlmann (Bike Aid). Maksymalna przewaga, jaką zdołali sobie wypracować wynosiła 2 minuty i 45 sekund, ale ostatecznie i tak doszło do finiszu dużej grupy.

Ten padł łupem Matthew Gibsona (Burgos BH), który pokonał dwukrotnego zwycięzcę etapowego w tegorocznej edycji wyścigu – Holendra Roya Eeftinga (Memil Pro Cycling).

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł Robinson Chalapud, który założył koszulkę lidera po czwartym etapie.

– Zawsze pracujemy jak drużyna z jednym liderem. Dobrze trenowałem przed wyścigiem i byłem do niego bardzo dobrze przygotowany. Kluczem do tego sukcesu jest mieszkanie na dużej wysokości ale również zgrana drużyna. Dla tych pięknych krajobrazów i chińskich fanów chcemy wrócić tutaj za rok

– powiedział po wyścigu Robinson Chalapud.

Najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej spośród kolarzy polskiej drużyny Voster ATS Team zajął Mateusz Taciak i było to 35. miejsce.

Wyniki ostatniego etapu:

1 GIBSON Matthew Burgos-BH 2:23:09
2 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling ,,
3 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT ,,
4 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
5 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
6 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
7 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
8 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
9 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
10 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
11 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin ,,
12 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
13 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
14 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
15 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
16 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
17 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
18 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
19 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank ,,
20 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team ,,
21 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
22 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
23 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
24 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank ,,
25 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
26 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy ,,
27 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin ,,
28 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT ,,
29 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
30 VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
31 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
32 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
33 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
34 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
35 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team ,,
36 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
37 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto ,,
38 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
39 DENG Penghai Giant Cycling Team ,,
40 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
41 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT ,,
42 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank ,,
43 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
44 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
45 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
46 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
47 PEÑALVER Manuel Burgos-BH ,,
48 SEVILLA Óscar Medellin ,,
49 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
50 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
51 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT ,,
52 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange ,,
53 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
54 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
55 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
56 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
57 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
58 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT ,,
59 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
60 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling ,,
61 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
62 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank ,,
63 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange ,,
64 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club ,,
65 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto ,,
66 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
67 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
68 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling ,,
69 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
70 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
71 WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
72 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
73 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank ,,
74 GU Bingcheng Giant Cycling Team ,,
75 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
76 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
77 LI Jin Song Giant Cycling Team ,,
78 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT ,,
79 YAO Chengwei Giant Cycling Team ,,
80 VILELA Ricardo Burgos-BH ,,
81 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
82 BICO Nuno Burgos-BH ,,
83 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
84 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
85 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
86 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
87 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy ,,
88 VARGAS Walter Medellin ,,
89 CULEY Marcus Team Sapura Cycling ,,
90 ROBREDO Álvaro Burgos-BH ,,
91 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
92 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
93 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy ,,
94 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank ,,
95 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
96 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
97 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
98 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange ,,
99 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
100 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
101 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
102 KONING Peter EvoPro Racing ,,
103 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence ,,
104 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
105 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
106 FEELEY Daire EvoPro Racing ,,
107 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
108 TACIAK Mateusz Voster ATS Team ,,
109 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
110 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling ,,
111 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
112 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
113 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto ,,
114 DUARTE Fabio Medellin ,,
115 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling ,,
116 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
117 FONTE César W52 / FC Porto ,,
118 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
119 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
120 WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
121 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
122 MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
123 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange ,,
124 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
125 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
126 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
127 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
128 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
129 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
130 GATE Aaron EvoPro Racing 1:31
131 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:45
DNF WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing –

Klasyfikacja generalna po ostatnim etapie:

1 1 – CHALAPUD Robinson Medellin 37:18:40
2 2 – SEVILLA Óscar Medellin 1:44
3 3 – DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 2:37
4 4 – BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling 4:07
5 5 – SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team 4:11
6 6 – OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 4:17
7 7 – SILVA Joaquim W52 / FC Porto 4:22
8 9 ▲1 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 5:04
9 10 ▲1 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 5:13
10 8 ▼2 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 5:49
11 11 – BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling 5:58
12 12 – QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 6:04
13 13 – VARGAS Walter Medellin6:25
14 14 – AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 6:39
15 15 – DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 7:09
16 16 – ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 7:23
17 17 – FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team 7:59
18 18 – MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 8:24
19 19 – DEBESAY Mekseb Bike Aid 8:31
20 20 – CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 8:33
21 21 – MONTOYA Cristhian Medellin 9:08
22 22 – FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 9:18
23 23 – FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 9:41
24 24 – SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 10:59
25 – LI Jin Song Giant Cycling Team 11:04
26 26 – ORAM James Mitchelton – BikeExchange 11:23
27 27 – NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank 11:27
28 29 ▲1 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 13:51
29 30 ▲1 CULEY Marcus Team Sapura Cycling 13:54
30 28 ▼2 GATE Aaron EvoPro Racing 14:39
31 31 – REIS Rafael W52 / FC Porto 14:41
32 32 – BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 15:06
33 33 – VAN ENGELEN Adne Bike Aid 15:10
34 34 – VILELA Ricardo Burgos-BH 15:23
35 35 – TACIAK Mateusz Voster ATS Team 15:58
36 36 – SENNI Manuel Bardiani – CSF 16:42
37 37 – KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 16:55
38 38 – DUARTE Fabio Medellin 17:11
39 39 – SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 18:06
40 40 – LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 18:21
41 41 – WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 18:30
42 42 – KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 19:08
43 43 – ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè 21:17
44 44 – ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 21:24
45 45 – GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 21:35
46 46 – ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 21:48
47 47 – EWART Jesse Team Sapura Cycling 22:43
48 48 – FEELEY Daire EvoPro Racing 24:19
49 49 – MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 24:39
50 50 – MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 24:41
51 51 – BICO Nuno Burgos-BH 27:11
52 52 – TORRES Pablo Interpro Cycling Academy 27:14
53 53 – ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 30:50
54 54 – VOGT Mario Team Sapura Cycling 31:37
55 55 – SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 33:00
56 56 – FONTE César W52 / FC Porto 33:23
57 57 – DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 39:07
58 58 – RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 39:12
59 59 – OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 40:34
60 60 – PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 44:23
61 61 – HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 44:35
62 62 – ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 45:49
63 63 – ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 47:57
64 64 – NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 48:38
65 65 – GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 50:24
66 66 – ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 51:46
67 67 – CARSTENSEN Lucas Bike Aid 52:01
68 68 – CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 52:04
69 69 – BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 52:26
70 70 – JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 53:13
71 71 – GRABIS Mateusz Voster ATS Team 54:11
72 72 – TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 54:30
73 73 – CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 54:58
74 74 – MARONESE Marco Bardiani – CSF 58:07
75 75 – GU Bingcheng Giant Cycling Team 58:39
76 76 – KONING Peter EvoPro Racing 59:15
77 77 – ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè 59:40
78 80 ▲2 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 59:58
79 81 ▲2 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 1:00:17
80 79 ▼1 ROMANO Francesco Bardiani – CSF 1:00:25
81 83 ▲2 GIBSON Matthew Burgos-BH 1:00:30
82 82 – BICHLMANN Daniel Bike Aid 1:01:22
83 84 ▲1 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 1:01:43
84 85 ▲1 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 1:02:01
85 86 ▲1 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team 1:02:25
86 78 ▼8 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:03:21
87 87 – VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 1:03:26
88 88 – AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 1:03:34
89 90 ▲1 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 1:04:22
90 89 ▼1 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:04:36
91 91 – JONES Brenton Delko Marseille Provence 1:04:50
92 92 – CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 1:05:31
93 93 – KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:05:49
94 94 – BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 1:05:54
95 95 – AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 1:06:24
96 96 – PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 1:06:26
97 98 ▲1 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:07:05
98 97 ▼1 HOLLER Nikodemus Bike Aid 1:07:13
99 99 – JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 1:08:28
100 100 – FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 1:09:05
101 101 – DENG Penghai Giant Cycling Team 1:09:17
102 103 ▲1 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 1:10:46
103 102 ▼1 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 1:10:49
104 104 – ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 1:10:51
105 106 ▲1 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 1:11:09
106 105 ▼1 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:11:30
107 107 – MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 1:12:46
108 108 – MONK Cyrus EvoPro Racing 1:12:47
109 109 – BANASZEK Adrian Voster ATS Team 1:13:39
110 111 ▲1 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 1:14:10
111 110 ▼1 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 1:14:25
112 112 – FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:14:41
113 113 – HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 1:14:49
114 114 – PEÑALVER Manuel Burgos-BH 1:19:12
115 115 – ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 1:19:18
116 116 – WANG Lizhen Giant Cycling Team 1:23:53
117 117 – BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 1:24:53
118 118 – EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 1:26:30
119 119 – NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 1:29:08
120 120 – VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 1:29:09
121 121 – YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:34:01
122 123 ▲1 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 1:37:17
123 124 ▲1 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 1:38:02
124 125 ▲1 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:41:30
125 126 ▲1 YAO Chengwei Giant Cycling Team 1:42:01
126 128 ▲2 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:49:11
127 127 – HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:49:48
128 129 ▲1 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 1:49:51
129 130 ▲1 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 1:50:41
130 131 ▲1 ZHU Yi Giant Cycling Team 1:57:57
131 132 ▲1 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 2:19:37