fot. Tour of Qinghai Lake

Siarhei Papok (Minsk Cycling Club) wygrał dziewiąty etap wyścigu Tour of Qinghai Lake. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Robinson Chalapud (Medellin). 

Dziewiątego dnia rywalizacji kolarze mieli do pokonania 160 kilometrów z Menyuan do Minie. Na trasie znajdowały się trzy górskie premie – jedna trzeciej kategorii i dwie pierwszej kategorii.

Papok okazał się najszybszy z peletonu, który finiszował na mecie w Minie. Piętnasty był Sylwester Janiszewski z drużyny Voster ATS Team, która – przypomnijmy – ściga się w tym wyścigu.

Wyniki dziewiątego etapu:

1 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 20 30 3:44:42
2 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 10 18 ,,
3 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 5 12 ,,
4 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 7 ,,
5 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 4 ,,
6 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 3 ,,
7 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 2 ,,
8 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 1 ,,
9 PEÑALVER Manuel Burgos-BH ,,
10 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
11 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
12 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
13 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
14 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
15 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
16 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin ,,
17 MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
18 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
19 GIBSON Matthew Burgos-BH ,,
20 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team ,,
21 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
22 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank ,,
23 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy ,,
24 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
25 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
26 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
27 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
28 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
29 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
30 WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
31 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
32 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank ,,
33 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
34 FONTE César W52 / FC Porto ,,
35 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy ,,
36 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy ,,
37 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling ,,
38 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
39 SEVILLA Óscar Medellin ,,
40 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling ,,
41 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
42 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
43 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling ,,
44 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
45 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
46 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
47 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
48 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
49 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
50 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
51 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
52 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin ,,
53 VILELA Ricardo Burgos-BH ,,
54 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
55 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
56 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
57 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT ,,
58 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
59 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
60 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
61 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
62 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
63 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank ,,
64 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
65 VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
66 CULEY Marcus Team Sapura Cycling ,,
67 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
68 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
69 WELDU Hafetab Bike Aid ,,
70 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
71 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
72 YAO Chengwei Giant Cycling Team ,,
73 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange ,,
74 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
75 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
76 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
77 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
78 ROBREDO Álvaro Burgos-BH ,,
79 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT ,,
80 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence ,,
81 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto ,,
82 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
83 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
84 KONING Peter EvoPro Racing ,,
85 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
86 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
87 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
88 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
89 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
90 VARGAS Walter Medellin ,,
91 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
92 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
93 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange ,,
94 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
95 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
96 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
97 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT ,,
98 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT ,,
99 GATE Aaron EvoPro Racing ,,
100 TACIAK Mateusz Voster ATS Team ,,
101 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
102 DENG Penghai Giant Cycling Team ,,
103 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
104 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
105 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
106 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT ,,
107 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange ,,
108 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
109 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank ,,
110 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
111 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling ,,
112 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank ,,
113 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
114 DUARTE Fabio Medellin ,,
115 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
116 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
117 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
118 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team ,,
119 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling ,,
120 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange ,,
121 BICO Nuno Burgos-BH ,,
122 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
123 KOMAR Mateusz Voster ATS Team ,,
124 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
125 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 8:14
126 GU Bingcheng Giant Cycling Team ,,
127 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank ,,
128 WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
129 FEELEY Daire EvoPro Racing 9:30
130 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 10:38
131 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling ,,
132 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 16:53
133 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto ,,
134 ZHU Yi Giant Cycling Team 23:37
135 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 26:11
136 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange ,,
DNF WOLF Justin Bike Aid

Klasyfikacja generalna po dziewięciu etapach:

1 1 CHALAPUD Robinson Medellin 26:47:40
2 2 SEVILLA Óscar Medellin 1:44
3 3 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 2:37
4 4 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team 4:01
5 5 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling 4:07
6 6 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 4:17
7 7 SILVA Joaquim W52 / FC Porto 4:22
8 8 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 4:25
9 9 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 4:54
10 10 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 5:16
11 11 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling 5:58
12 12 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 6:04
13 13 VARGAS Walter Medellin 6:05
14 14 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 6:39
15 15 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 7:09
16 16 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 7:13
17 17 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team 7:59
18 18 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 8:24
19 19 DEBESAY Mekseb Bike Aid 8:31
20 20 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 8:33
21 21 MONTOYA Cristhian Medellin 8:36
22 22 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 9:08
23 23 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 9:21
24 24 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange 10:44
25 25 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 10:49
26 26 ORAM James Mitchelton – BikeExchange 11:23
27 27 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank 11:29
28 28 WELDU Hafetab Bike Aid 12:06
29 29 GATE Aaron EvoPro Racing 13:12
30 30 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 13:41
31 32 ▲1 CULEY Marcus Team Sapura Cycling 13:48
32 33 ▲1 REIS Rafael W52 / FC Porto 14:41
33 34 ▲1 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 14:50
34 35 ▲1 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 15:06
35 36 ▲1 VILELA Ricardo Burgos-BH 15:13
36 37 ▲1 TACIAK Mateusz Voster ATS Team 15:23
37 38 ▲1 DUARTE Fabio Medellin 16:39
38 39 ▲1 SENNI Manuel Bardiani – CSF 16:42
39 40 ▲1 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 16:55
40 41 ▲1 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 17:36
41 42 ▲1 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 18:00
42 43 ▲1 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 18:01
43 44 ▲1 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 18:30
44 45 ▲1 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 18:37
45 46 ▲1 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè 19:53
46 47 ▲1 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 21:41
47 48 ▲1 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 21:49
48 49 ▲1 EWART Jesse Team Sapura Cycling 22:33
49 31 ▼18 FEELEY Daire EvoPro Racing 23:11
50 50 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 24:39
51 51 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 24:41
52 52 BICO Nuno Burgos-BH 26:46
53 53 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy 27:04
54 54 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 30:50
55 55 VOGT Mario Team Sapura Cycling 31:39
56 56 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 32:25
57 57 FONTE César W52 / FC Porto 33:23
58 58 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 38:25
59 59 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
60 60 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 38:43
61 62 ▲1 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 44:23
62 63 ▲1 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 44:35
63 64 ▲1 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 45:39
64 65 ▲1 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 45:54
65 66 ▲1 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 46:06
66 67 ▲1 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 48:29
67 71 ▲4 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 51:16
68 72 ▲4 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 51:36
69 73 ▲4 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 52:01
70 74 ▲4 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 52:27
71 75 ▲4 MARONESE Marco Bardiani – CSF 52:53
72 76 ▲4 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 53:13
73 77 ▲4 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 53:14
74 78 ▲4 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 53:54
75 79 ▲4 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 55:02
76 69 ▼7 GU Bingcheng Giant Cycling Team 57:05
77 80 ▲3 KONING Peter EvoPro Racing 57:42
78 81 ▲3 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè 58:31
79 83 ▲4 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 59:00
80 84 ▲4 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 59:10
81 85 ▲4 ROMANO Francesco Bardiani – CSF 59:19
82 86 ▲4 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 59:33
83 87 ▲4 BICHLMANN Daniel Bike Aid 59:39
84 88 ▲4 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 1:00:17
85 89 ▲4 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè 1:00:27
86 90 ▲4 GIBSON Matthew Burgos-BH 1:00:40
87 91 ▲4 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 1:00:41
88 92 ▲4 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 1:01:01
89 93 ▲4 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team 1:01:10
90 94 ▲4 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 1:01:20
91 70 ▼21 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling 1:01:34
92 95 ▲3 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:03:47
93 96 ▲3 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 1:04:22
94 97 ▲3 JONES Brenton Delko Marseille Provence 1:04:41
95 98 ▲3 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 1:05:21
96 68 ▼28 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 1:05:31
97 99 ▲2 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 1:05:35
98 100 ▲2 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 1:05:45
99 101 ▲2 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 1:05:46
100 102 ▲2 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:05:49
101 103 ▲2 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 1:05:54
102 104 ▲2 HOLLER Nikodemus Bike Aid 1:06:16
103 105 ▲2 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:07:16
104 61 ▼43 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 1:07:55
105 106 ▲1 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 1:09:05
106 107 ▲1 DENG Penghai Giant Cycling Team 1:09:07
107 108 ▲1 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 1:09:32
108 109 ▲1 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
109 110 ▲1 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 1:10:08
110 111 ▲1 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:10:15
111 113 ▲2 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 1:11:09
112 114 ▲2 MONK Cyrus EvoPro Racing 1:11:13
113 115 ▲2 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 1:13:00
114 116 ▲2 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 1:13:21
115 118 ▲3 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:14:06
116 119 ▲3 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 1:14:10
117 120 ▲3 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 1:14:39
118 121 ▲3 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 1:18:47
119 117 ▼2 WANG Lizhen Giant Cycling Team 1:22:19
120 124 ▲4 KOMAR Mateusz Voster ATS Team 1:23:34
121 123 ▲2 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 1:23:40
122 125 ▲3 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 1:26:58
123 126 ▲3 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 1:28:10
124 127 ▲3 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 1:29:25
125 128 ▲3 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 1:32:05
126 129 ▲3 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:32:21
127 122 ▼5 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 1:32:22
128 131 ▲3 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:33:50
129 112 ▼17 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 1:36:33
130 133 ▲3 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:38:25
131 130 ▼1 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:41:49
132 135 ▲3 YAO Chengwei Giant Cycling Team 1:41:51
133 134 ▲1 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 1:48:51
134 136 ▲2 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 1:49:52
135 132 ▼3 ZHU Yi Giant Cycling Team 1:57:47
136 137 ▲1 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 2:19:47