fot. Tour of Qinghai Lake

Roy Eeefting (Memil CCN – Pro Cycling) wygrał sprinterski finisz peletonu na jedenastym etapie wyścigu Tour of Qinghai Lake. Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Robinson Chalapud (Medellin). 

Jedenasty etap z Minqin do Tengger Dessert był płaski i liczył 153 km. Pomimo że kolarze zjechali z dużej wysokości, to rywalizacja nie była łatwa z uwagi na palące słońce i silnie wiejący wiatr.

W ośmioosobowej ucieczce dnia znalazł się Mateusz Taciak z polskiej ekipy Voster ATS Team, który wygrał również pierwszą lotną premię. Jedyna na trasie górska premia czwartej kategorii padła zaś łupem Branislaua Samoilaua. Po tym podjeździe na czele pozostało już tylko czterech harcowników, których niebawem doścignął peleton.

Wówczas rozpoczęły się przygotowania do klasycznego finiszu, na którym najszybszy był Holender Roy Eefting. Kolejne miejsca zajęli Bas van der Kooij (Monkey Town – à Bloc CT) i Georgios Bouglas (Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team). Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team) był dziewiętnasty.

Liderem pozostał Robinson Chalapud (Medellin).

Wyniki jedenastego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 3:23:03
2 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT ,,
3 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
4 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
5 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
6 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
7 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club ,,
8 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
9 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
10 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange ,,
11 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank ,,
12 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
13 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank ,,
14 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
15 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
16 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
17 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto ,,
18 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
19 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
20 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling ,,
21 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
22 GIBSON Matthew Burgos-BH ,,
23 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
24 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
25 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin ,,
26 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy ,,
27 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team ,,
28 GATE Aaron EvoPro Racing ,,
29 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
30 FONTE César W52 / FC Porto ,,
31 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
32 SEVILLA Óscar Medellin ,,
33 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team ,,
34 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
35 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
36 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
37 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling ,,
38 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
39 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
40 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling ,,
41 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
42 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
43 CULEY Marcus Team Sapura Cycling ,,
44 WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
45 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
46 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
47 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT ,,
48 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling ,,
49 DUARTE Fabio Medellin ,,
50 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank ,,
51 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
52 VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
53 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
54 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
55 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
56 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
57 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange ,,
58 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
59 VILELA Ricardo Burgos-BH ,,
60 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
61 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence ,,
62 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
63 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
64 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
65 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy ,,
66 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
67 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
68 BICO Nuno Burgos-BH ,,
69 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
70 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
71 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
72 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange ,,
73 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 0:10
74 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
75 TACIAK Mateusz Voster ATS Team ,,
76 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
77 VARGAS Walter Medellin ,,
78 DENG Penghai Giant Cycling Team ,,
79 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange ,,
80 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
81 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
82 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
83 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
84 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
85 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
86 FEELEY Daire EvoPro Racing ,,
87 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
88 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
89 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
90 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto ,,
91 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
92 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
93 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT ,,
94 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
95 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin ,,
96 YAO Chengwei Giant Cycling Team ,,
97 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
98 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
99 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT ,,
100 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 0:17
101 KONING Peter EvoPro Racing 0:24
102 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 0:27
103 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
104 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
105 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
106 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 0:32
107 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
108 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
109 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
110 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
111 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT ,,
112 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 0:43
113 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 0:48
114 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange ,,
115 WANG Lizhen Giant Cycling Team 0:51
116 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank ,,
117 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 0:55
118 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
119 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 1:06
120 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 1:12
121 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:15
122 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 1:19
123 GU Bingcheng Giant Cycling Team 1:23
124 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 1:25
125 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 2:08
126 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 2:37
127 MARONESE Marco Bardiani – CSF 5:14
128 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 5:24
129 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 5:33
130 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 6:55
131 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 7:47
132 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 14:33
DNF WELDU Hafetab Bike Aid -0

 

Klasyfikacja generalna po jedenastym etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 CHALAPUD Robinson Medellin 32:39:16
2 SEVILLA Óscar Medellin 1:44
3 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 2:37
4 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling 4:07
5 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team 4:11
6 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 4:17
7 SILVA Joaquim W52 / FC Porto 4:22
8 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
9 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 5:04
10 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 5:16
11 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling 5:58
12 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 6:04
13 VARGAS Walter Medellin 6:25
14 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 6:39
15 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 7:09
16 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 7:23
17 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team 7:59
18 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 8:24
19 DEBESAY Mekseb Bike Aid 8:31
20 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 8:33
21 MONTOYA Cristhian Medellin 8:46
22 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 9:18
23 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 9:41
24 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 10:59
25 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange 11:04
26 ORAM James Mitchelton – BikeExchange 11:23
27 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank 11:27
28 GATE Aaron EvoPro Racing 13:12
29 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 13:51
30 CULEY Marcus Team Sapura Cycling 13:58
31 REIS Rafael W52 / FC Porto 14:41
32 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 15:06
33 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 15:10
34 VILELA Ricardo Burgos-BH 15:23
35 TACIAK Mateusz Voster ATS Team 15:40
36 SENNI Manuel Bardiani – CSF 16:42
37 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 16:55
38 DUARTE Fabio Medellin 16:56
39 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 17:53
40 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 18:21
41 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 18:30
42 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 19:08
43 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè 20:13
44 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 20:33
45 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 21:41
46 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 21:48
47 EWART Jesse Team Sapura Cycling 22:43
48 FEELEY Daire EvoPro Racing 24:08
49 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 24:39
50 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 24:41
51 BICO Nuno Burgos-BH 26:56
52 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy 27:14
53 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 30:50
54 VOGT Mario Team Sapura Cycling 31:37
55 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 32:45
56 FONTE César W52 / FC Porto 33:23
57 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 38:52
58 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 38:54
59 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 39:32
60 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 44:23
61 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 44:35
62 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 45:49
63 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 47:35
64 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 47:40
65 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 49:35
66 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 51:46
67 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 52:01
68 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 52:04
69 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 52:26
70 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 53:13
71 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 53:49
72 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 54:15
73 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 54:58
74 MARONESE Marco Bardiani – CSF 58:07
75 GU Bingcheng Giant Cycling Team 58:28
76 KONING Peter EvoPro Racing 58:53
77 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè 59:12
78 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 59:41
79 ROMANO Francesco Bardiani – CSF 59:46
80 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 59:58
81 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 1:00:17
82 BICHLMANN Daniel Bike Aid 1:00:21
83 GIBSON Matthew Burgos-BH 1:00:40
84 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 1:01:28
85 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 1:02:01
86 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team 1:02:03
87 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 1:02:29
88 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 1:03:12
89 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:04:14
90 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 1:04:22
91 JONES Brenton Delko Marseille Provence 1:04:51
92 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 1:05:31
93 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:05:49
94 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 1:05:54
95 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 1:06:06
96 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 1:06:26
97 HOLLER Nikodemus Bike Aid 1:06:36
98 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:07:12
99 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 1:07:55
100 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 1:09:05
101 DENG Penghai Giant Cycling Team 1:09:17
102 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 1:09:49
103 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 1:09:52
104 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 1:10:51
105 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:11:08
106 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 1:11:09
107 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 1:12:25
108 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
109 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 1:13:21
110 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 1:14:03
111 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 1:14:10
112 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:14:26
113 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 1:14:49
114 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 1:18:33
115 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 1:19:18
116 WANG Lizhen Giant Cycling Team 1:23:31
117 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 1:24:53
118 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 1:26:48
119 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 1:29:08
120 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 1:29:13
121 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:33:46
122 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 1:35:43
123 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 1:37:17
124 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 1:37:49
125 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:38:56
126 YAO Chengwei Giant Cycling Team 1:42:01
127 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:47:40
128 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:48:33
129 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 1:49:33
130 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 1:49:52
131 ZHU Yi Giant Cycling Team 1:57:57
132 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 2:19:37